Зеленський і Путін несподівано висловили схожі позиції щодо перемир'я, яке підтримав лідер Китаю

Автор: Марченко Любов

Два непримиренні антагоністи – Володимир Зеленський та Володимир Путін, уперше від початку війни, висловилися одностайно. Обидва лідери країн, що ворогують, не схвалили ідею перемир'я, яке планувалося на липень. Щоправда, кожен відкинув цю ідею зі своїми аргументами. Водночас така ідея отримала схвалення лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

Зеленський і Путін несподівано висловили схожі позиції щодо перемир'я, яке підтримав лідер Китаю - today.ua

Йдеться про так зване олімпійське перемир'я, яке було запропоноване президентом Емманюелем Макроном.

Річ у тім, що Франція влітку цього року приймає у себе літні Олімпійські ігри. І Макрон на правах господаря висловив ідею встановлення глобального перемир'я хоча б на період проведення цих ігор, які відбудуться в Парижі з 26 липня по 11 серпня. Він назвав три вогнища військових конфліктів: війна в Україні, в секторі Газа та в Судані.

Цю ідею підтримав Сі Цзіньпін, який відвідав Францію на початку травня. Проте вона не отримала схвалення ані в Зеленського, ані в Путіна.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Зеленський і Путін несподівано висловили схожі позиції щодо перемир'я, яке підтримав лідер Китаю

Так, Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню AFP зауважив, що Україна не погодиться на олімпійське перемир'я, оскільки така пауза у бойових діях буде на руку ворогу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Більш розлого і розмито висловив свою відмову Путін. На прес-конференції під час свого візиту до Китаю він заявив, що поважає олімпійські принципи, але ідей олімпійського перемир'я востаннє дотримувались хіба що у Стародавній Греції. А в сучасному світі, на жаль, ніхто на них не зважає. Таким чином кремлівський диктатор натякнув, що й він не піде на перемир'я.

Нагадаємо, аналітики припускають, що війна в Україні може бути закінчена на умовах Китаю. Але вони дуже суттєво відрізняються від "хотілок", які раніше озвучував Путін.