“Буде так або ніяк“: війна в Україні може бути закінчена на умовах Китаю, а не Росії

Автор: Марченко Любов

Війна в Україні може бути закінчена не на умовах України. Однак і не на тих умовах, які висуває Росія. Найімовірніше, це може бути мирний план, спільно вироблений між Заходом і Китаєм. Китай запропонував свій мирний план, і Путіну нічого більш не залишається, як погодитися з ним, спробувавши видати його за власний.

“Буде так або ніяк“: війна в Україні може бути закінчена на умовах Китаю, а не Росії - today.ua

Про це заявив в ефірі Radio NV керівник Центру суспільної аналітики Вежа Валерій Клочок.

Очевидної переваги немає ні в кого, війна зайшла у глухий кут

Сі Цзіньпін повністю перехопив у Путіна ініціативу, і тепер саме позиція Китаю буде відігравати ключову роль у можливих мирних переговорах між РФ і Україною. На сьогодні ще ніхто про це прямо не заявляє, проте ідея перемовин уже витає в повітрі, оскільки війна зайшла в глухий кут. Нині, незважаючи на невелику тактичну перевагу російської армії, на стратегічний прорив жодна зі сторін розраховувати не може.

Тому, судячи з меседжів, які тиражує західна преса, Захід також буде тиснути на Володимира Зеленського, схиляючи його до мирних переговорів. А зі східного флангу на Путіна, очевидно, буде тиснути Китай.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Закінчити війну на своїх умовах Путіну вже ніяк не вдасться. Тому йому нічого більше не залишається, як прийняти китайський мирний план, постаравшись видати його за свій. Однак два цих мирних плани, як кажуть в Одесі, "дві великі різниці", стверджує Валерій Клочок.

"Відкриваємо план Китаю і відкриваємо те, що наробила Росія: це небо і земля. У мене купа зауважень до так званого плану Китаю. Але це зовсім не російський сценарій. Тому Путін говорить не свій сценарій, Путін говорить китайський сценарій", - зазначив аналітик.

При цьому він припускає, що Сі Цзіньпін поставив Путіну жорсткі умови, пропонуючи себе в ролі миротворця.

"Китай сказав: буде так або ніяк", - змалював ситуацію Клочок.

“Буде так або ніяк“: війна в Україні може бути закінчена на умовах Китаю, а не Росії

Ґрунт для мирних переговорів уже готується

Очевидно, що китайський план не виник на порожньому місці. І можна припустити, що нещодавній вояж Сі Цзіньпіна Європою мав на меті, зокрема, апробувати його ідеї на західних лідерах. Звичайно, для Путіна, з одного боку, підтримка такого потужного партнера на руку. Однак у цій ситуації кремлівський лідер змушений задовольнятися другою роллю. А після дводенного візиту до Піднебесної, що відбувся 16-17 травня, мрії Путіна про те, щоби бути законодавцем нового світового порядку, геть розбилися об міцну китайську стіну.

"Китай зараз буде формувати переговорну позицію Росії для миру. Все. Ідея Путіна бути другим полюсом біполярного світу, вона пропала", - запевнив аналітик.

Абсолютно очевидно, що Сі Цзіньпін прагне отримати від своєї ролі не тільки політичні, а й фінансові дивіденди. Мирний план Китаю, насамперед, не для Росії чи України, він - для самого Китаю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У чому інтерес Китаю? У підтримці рівня того економічного співробітництва, яке є, припинення гарячої фази війни щонайменше (це вже моя думка, мій висновок), нарощування торговельних відносин на цьому тлі з Європою, ослаблення на цьому тлі Америки, і продовжувати утримувати залежність Росії, збільшувати цю залежність. І це абсолютно сьогодні читається. І в так званому мирному плані Китаю це є", - вважає аналітик.

Нагадаємо, нардеп-опозиціонер Олексій Гончаренко переконаний, що жодних мирних переговорів до президентських виборів у США не буде. І що українці мають стояти на фронті принаймні до кінця 2024 року.