Уряд збільшив строк бронювання від мобілізації і назвав підприємства, з яких нікого не братимуть на війну

Автор: Марченко Любов

Уряд визначив коло підприємств, на яких бронювання від мобілізації можуть отримати всі працівники. До того ж, для цього кола заброньованих збільшать термін відстрочки від призову. Їх не братимуть на війну, щонайменше, упродовж року.

Уряд збільшив строк бронювання від мобілізації і назвав підприємства, з яких нікого не братимуть на війну - today.ua

Це обумовлено відповідними змінами до урядової постанови №76, повідомляють у Мінекономіки.

Отже уряд вирішив, що бронювання від мобілізації отримає до 100% персоналу на підприємства ОПК та підприємствах енергетики.

Перші – мають забезпечувати безперебійне постачання зброї для ЗСУ. Їхня робота має тривати безупинно. До того ж, на таких підприємствах зазвичай є немало висококласних спеціалістів, яких не підготуєш з нуля за кілька місяців.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Аналогічна ситуація і з фахівцями, що працюють в енергетичній галузі. Не буде енергетики – не буде України. Адже енергозабезпечення, знову ж таки, потрібне для роботи усіх підприємств та наповнення бюджету. А зважаючи на те, як ворог агресивно нищить об'єкти енергосистеми, то фахівці цієї галузі вже два роки роблять неможливе. І те, що Україна досі зі світлом – повністю їхня заслуга.

"Виробники зброї, дронів, наші енергетики, які сьогодні відновлюють енергосистему, зможуть бронювати 100% працівників. Таким чином підприємства, які виробляють озброєння, працюють на потреби ЗСУ, зможуть краще планувати свою роботу та ефективно працювати на посилення обороноздатності, а енергетики - забезпечувати людей теплом та електроенергією", - повідомив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Уряд збільшив строк бронювання від мобілізації і назвав підприємства, з яких нікого не братимуть на війну

Строк бронювання збільшили вдвічі

Крім того, для підприємств, що віднесені до розряду критичних, уряд збільшив строк бронювання працівників. Тепер він становитиме не 6 місяців, а 12.  

"Дозволяємо бронювати військовозобов’язаних незалежно від віку, військового звання чи ВОС, навіть якщо вона дефіцитна. А також запроваджуємо електронне бронювання", - додав чиновник.

Отже, після внесених змін постанова №76 від від 27 січня 2023 року передбачає такі моменти:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • бронювання 100% працівників підприємствами ОПК, які мають контракти для ЗСУ та інших військових формувань. Працівники можуть бути заброньовані на період дії таких контрактів;
  • бронювання 100% працівників підприємствами електроенергетичного, ядерно-промислового, вугільно-промислового та нафтогазового комплексів та підприємств, які відновлюють чи ремонтують зруйновані або пошкоджені підприємства енергетичного комплексу;
  • бронювання 100% працівників підприємствами, що будують фортифікації, на період дії договору будівництва;
  • для поліцейських і працівників ДСНС, у разі обґрунтованої потреби Міністра внутрішніх справ, кількість заброньованих працівників може перевищувати 50%. Тобто забронювати можна буде до 100% працівників, за наявності обґрунтування та окремого погодження Міністра оборони.

Крім того, урядом також затверджений механізм бронювання працівників через портал Дія.

Нагадаємо, військовозобов'язані чоловіки, які прийдуть до ТЦК без повістки, зможуть укласти контракт із ЗСУ лише на рік.