Мобілізація і добровольці: українцям, які прийдуть до ТЦК без повістки, дозволять служити в ЗСУ лише один рік

Автор: Марченко Любов

В Україні триває мобілізація. При цьому громадяни, які без повістки добровільно з'являться в ТЦК, можуть розраховувати лише на рік обов'язкової служби в ЗСУ. Після року вони матимуть змогу звільнитися з військової служби.

Мобілізація і добровольці: українцям, які прийдуть до ТЦК без повістки, дозволять служити в ЗСУ лише один рік - today.ua

Такою інформацією поділився член комітету Верховної Ради з національної безпеки Федір Веніславський.

За словами політика, є принципова різниця між військовозобов'язаними, які з'явились до ТЦК за викликом (за повісткою), і тими, хто прийшов добровільно без повістки для уточнення даних.

У першому випадку, як правило, військовозобов'язаного відразу відправляють на медкомісію і мобілізують. У другому випадку – чоловіку дадуть вибір: чекати повістки на проходження медкомісії та мобілізацію чи добровільно укласти контракт із ЗСУ.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Той, хто добровільно укладе контракт із ЗСУ, матиме певні преференції. У першу чергу це стосуватиметься тривалості військової служби. Контракт можна укласти лише на рік. І після закінчення річного терміну військовослужбовець матиме право його не продовжувати. Тобто, служба у ЗСУ для нього може тривати лише один рік.

"Якщо людина отримає повістку - вона є мобілізованою. Якщо людина прийшла без повістки - вона має право укласти контракт на зарахування на військову службу. Це буде не мобілізована, а людина, яка добровільно вступила на військову службу за контрактом. Вона має право укласти контракт на рік", - пояснив Веніславський.

Мобілізація і добровольці: українцям, які прийдуть до ТЦК без повістки, дозволять служити в ЗСУ лише один рік

Можливість звільнитися після року служби була спеціально передбачена для тих, хто добровільно вступає до війська, поділився нардеп.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, незрозуміло, чому ця норма закону не поширюється на добровольців, які також пішли до війська добровольцями ледь не з першого дня війни і служать вже третій рік. До речі, в новому законопроекті про мобілізацію була передбачена норма про демобілізацію військовослужбовців через 36 місяців служби, тобто через три роки. Однак згодом цю норму із законопроекту вилучили, і новий закон уже був прийнятий без строків демобілізації.

Нагадаємо, багатьом військовозобов'язаним чоловікам продовжили відстрочку від мобілізації на три місяці.