Учені прогнозують вимирання людства внаслідок глобальних кліматичних змін

Автор: Марченко Любов

Глобальне потепління, наслідки якого ми вже бачимо, на жаль, набуло незворотного характеру. Його вже не зупинити, можна лише трохи загальмувати критичні зміни клімату. Внаслідок цих процесів переважна більшість земної суші стане непридатною для життя, а людство перестане існувати як біологічний вид.

Учені прогнозують вимирання людства внаслідок глобальних кліматичних змін - today.ua

Такими похмурими прогнозами поділились учені у науковому виданні Nature Geoscience.

Крім глобального потепління, на нашій планеті також відбувається рух тектонічних плит. Внаслідок цього всі материки, що нині існують, зрештою зіллються в один велетенський материк, якому учені вже дали назву Пангея Ультима.

На більшій частині цього материка пануватиме виснажлива спека – від +40 до +50 градусів за Цельсієм. А місцями температура досягатиме і +70. Крім того, через стрімке випаровування океанів повітря буде перенасичене вологою, що посилюватиме вплив спеки. До того ж, в атмосфері зростатиме рівень діоксиду вуглецю, що змушуватиме усе живе мігрувати туди, де ще можуть зберегтися прийнятні умови для життя. Але таких місць на планеті ставатиме дедалі менше.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Учені прогнозують вимирання людства внаслідок глобальних кліматичних змін

Спека, спрага, голод і отруйне повітря поступово роблять свою справу. Ані люди, ані решта ссавців, що відносяться до вищої форми життя, на Землі не виживуть. Можливо якісь окремі нижчі форми зуміють еволюціонувати та пристосуватись до нових суворих умов життя. Однак люди навряд чи зможуть пройти таку еволюцію.

Тим більше, що відповідно до прогнозів учених, усе це відбудеться за короткий геологічний строк – лише за 250 мільйонів років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, учені припускають, що до 16% суші усе ж залишатимуться придатними для життя. Можливо там зможуть зберегтися решти людської цивілізації. Але те, що наші віддалені нащадки, загартовані суворими реаліями життя, будуть дуже сильно від нас відрізнятись як зовні, так і за поведінкою, то це однозначно.

Нагадаємо, учені також прогнозують, що у найближчій перспективі Європа може вкритися кригою через уповільнення океанських теплих течій.