Незабаром український ВПК може освоїти повний або частковий випуск систем ППО Patriot. Про це є попередня домовленість керівництва України та Сполучених Штатів.
Такою інформацією, зокрема, поділилась посол України у США Оксана Маркарова в інтерв'ю, яке вона дала "Європейській правді".
Гострий брак засобів ППО, який зараз відчуває Україна, чи не найбільше дошкуляє системі оборони нашої країни. Через те, що в нас бракує технічних засобів для збиття російських ракет, агресор майже безкарно штурмує нашу енергосистему та низку інших стратегічних об'єктів. Ефективна система ППО допомогла би вберегти ці об'єкти від руйнації, а також могла би суттєво поліпшити загальну ситуацію на фронті. Тому Україні потрібно власне виробництво сучасних засобів ППО.
За словами амбасадорки, про це йшлося в ході двох візитів Володимира Зеленського у США, які відбулись у вересні та у грудні минулого року. Результатом цих зустрічей стала попередня домовленість про можливість втілення такого проекту.
“Під час двох візитів президента Зеленського до США минулого року – у вересні та в грудні – ми найбільше обговорювали питання їхнього спільного виробництва”, – поділилась Оксана Маркарова.
У контексті втілення цих планів вже відбулися дві зустрічі між представниками українського та американського бізнесу, в ході яких обговорювались можливі шляхи втілення цього проекту. Йдеться про часткове виробництво деталей і вузлів або навіть про повний цикл виготовлення системи Patriot.
"Ми активно працюємо над цим. Без того, щоб ми самі виробляли, як мінімум, значну частину складових, а як максимум – завершений продукт, не обійтися. Бо ми ж розуміємо, що навіть після нашої перемоги Росія нікуди не подінеться”, – зауважила посол.
Втім, Україна не має наміру обмежуватись лише виробництвом Patriot. Наш ВПК також планує освоїти виробництво широкого спектру оборонних засобів. На зустрічах із партнерами українські лідери прагнуть зацікавити іноземний бізнес інвестиціями в Україну. Звісно, в теперішній ситуації навряд чи хтось вкладатиме великі гроші в економіку країни, що воює. А от на після війни вже є проекти, які зацікавили потенційних інвесторів. Йдеться, насамперед, про використання українських надр, які багаті на рідкоземельні метали.
"От зараз тільки закінчився візит прем’єр-міністра України, міністра фінансів та голови Нацбанку, які приїхали на зустрічі у Світовому банку та Міжнародному валютному фонді, але мали також зустрічі з бізнесом, де одне з ключових обговорень було саме про інвестиції у військово-промисловий комплекс та спільну роботу, що стосується окремих матеріалів, як-от рідкоземельних металів", – повідомила Маркарова.
Нагадаємо, поки Україні бракує влансих систем ППО, країни-члени НАТО можуть збивати російські ракети зі своєї території.