Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Автор: Марченко Любов

Протиповітряні сили країн, що входять до блоку НАТО, зможуть збивати російські ракети над територією України. Як тільки керівництво Північноатлантичного альянсу ухвалить таке рішення, НАТОвські сили ППО зможуть розширити ареал своєї дії на територію України.

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території - today.ua

Про це заявив польський військовий експерт, колишній командувач сухопутних військ Польщі, а також колишній заступник міністра національної оборони цієї країни Вальдемар Скшипчак  у коментарі одному з українських видань.

Польський воєначальник має на увазі не всі ракети, які летять над Україною у різних напрямках, а конкретні ракети, що летять у напрямку Польщі або Румунії. Обидві ці країни мають право тлумачити таку траєкторію руху російських ракет як спробу нападу на свою територію. А отже, вони матимуть право збивати такі ракети ще на підльоті, не очікуючи, коли ті залетять у їхній повітряний простір.

"Наратив НАТО має бути наступний: застерігаємо Путіна, що кожна ракета, яка летітиме у наш бік, буде збита. Ми говоримо, що захищаємо себе, і в межах цього захисту збиваємо ракети, які летять у напрямку, наприклад, Польщі чи Румунії", - каже Скшипчак.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Прецеденти із "зальотами" російських ракет на територію країн НАТО вже були. Наприклад, наприкінці грудня минулого року російська ракета залетіла у повітряний простір Польщі і перебувала там майже три хвилини, встигнувши залетіти вглиб польської території майже на 40 кілометрів. Польські ВПС тоді піднімали у повітря свої винищувачі, але ті лише спостерігали за непроханою гостею та не збивали її.

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Аналогічна ситуація трапилася в Польщі і зовсім недавно – 24 березня. Тоді знову російська ракета залетіла на польську територію і блукала там 39 секунд. Та знову ж таки польські військові не стали її збивати Це й зрозуміло, адже на рівні нижчих командирів ніхто не візьме на себе такої відповідальності. Та якби була відповідна директива НАТО, то очевидно, що польські військові могли би діяти більш рішуче.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже Вальдемар Скшипчак вважає, що відповідне політичне рішення має бути ухвалено негайно на рівні керівництва НАТО. Окрім того, що це підвищить безпеку самих країн альянсу, то це ще й буде неабиякою підмогою українській ППО.

Нагадаємо, Пентагон обіцяє упродовж тижня доставити зброю в Україну. Там буде немало боєприпасів, яких вкрай потребують українські військові.