Today.ua

Під час відступу з Авдіївки у російський полон потрапили сотні українських військових, - NYT

Під час відступу з Авдіївки сотні українських військових потрапили у російський полон або зникли безвісти. Так сталося через те, що тактика відходу українського війська не була продумана, і відступ відбувався хаотично.

Про це повідомляє видання New York Times, спираючись на свідчення очевидців та висновки західних військових експертів.

Втім, точної цифри полонених видання усе ж не називає. Без претензій на істину кажуть, що в полон могли потрапити від 850 до 1000 українців. Про це заявили двоє українських військових, які були учасниками тих подій.

Втрата позицій в Авдіївці не є стратегічно важливою, кажуть американські аналітики. Навряд чи знекровлене російське військо зможе розвинути наступ, навіть отримавши у своє розпорядження цей населений пункт.

Значно більшу небезпеку для ЗСУ становить моральний стан українського війська, який відчутно погіршився через невдалий відхід з Авдіївки. Причому, як зазначають американські аналітики, бойових дух української армії почав занепадати ще після невдалого контрнаступу ЗСУ. Згодом він просів через відставку головнокомандувача Валерія Залужного, а тапер і через великі втрати полоненими при відході з Авдіївки.

Тепер навіть за умови, що нова хвиля мобілізації пройде більш-менш успішно, нове поповнення навряд чи зможе відразу адекватно замінити на фронті втрачених, у тому числі й узятих в полон, обстріляних бійців. Адже вони мали безцінний бойовий досвід, якого у новобранців немає.

Відповідно до даних західних аналітиків, Росія втратила у цій бійні за Авдіївку значно більше своїх військових. Йдеться про тисячі убитих і ще більшій кількості поранених. Скільки тисяч – ніхто не береться назвати. Але втрати російського війська колосальні. Однак вони не втратили войовничого духу, адже зараз почуваються переможцями.

“У результаті падіння Авдіївки може виявитися важливішим, ніж здавалося спочатку”, — робить висновок New York Times.

Чи можна було запобігти взяттю в полон такої кількості бійців?

Західні експерти кажуть, що полонених українців могло бути значно менше або взагалі могло не бути. Однак відступ ЗСУ з Авдіївки був організований хаотично і зі значним запізненням.

Водночас американські стратеги визнають, що не завжди це вдається на практиці. Взагалі, грамотний відступ, можливо, потребує ще більшого досвіду і бойового мистецтва, ніж грамотний наступ. Втім, втратам усе ж можна було запобігти, якщо все було би сплановано завчасно. Побачивши безперспективність подальшого опору, треба було раніше почати відхід з Авдіївки, зауважують експерти.

"Для українців виклик відходу з Авдіївки ускладнювався тим, що Росія оточила місто майже з трьох боків. Одна дорога з твердим покриттям була найбільш життєздатним шляхом у місто та з нього”, — зазначають журналісти NYT.

Крім того, ця дорога повсякчас перебувала під обстрілами супротивника. Отже шлях з оточення був дуже небезпечними. Посилаючись на українських військових,  NYT пише, що деякі підрозділи ЗСУ відійшли з Авдіївки раніше. І це поставило тих військових, які там залишалися, під ще більшу загрозу оточення.

Нагадаємо, карпатські мольфари кажуть, що українці усе ж виграють цю війну і змусять ворога відступити за кордони 1991 року, але ціною великих людських втрат. Крім того, дехто з них пророкує в Україні голод, який спричиниться через неконтрольований ріст цін на продовольство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ