Багатьом військовозобов'язаним працівникам продовжили відстрочку від мобілізації на три місяці: кого поки що не призвуть

Автор: Марченко Любов

Українцям, які мають відстрочку від мобілізації до певної дати, продовжили її на три місяці.

Багатьом військовозобов'язаним працівникам продовжили відстрочку від мобілізації на три місяці: кого поки що не призвуть - today.ua

Про це стало відомо з повідомлення представника Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука, яке він опублікував у своєму Telegram.

Він, зокрема, нагадує, що 27 січня 2023 року вийшла постанова КМУ №76. Цим документом було визначено порядок надання відстрочки від мобілізації військовозобов'язаним українцям.

Однак навесні нинішнього року в багатьох працівників відстрочки вже вичерпувалися. Зокрема, це стосувалося працівників агропідприємств. Керівники агрогосподарств боялися, що людей можуть забрати на війну просто з поля. І тоді навіть не буде кому закінчувати посівну та інші польові роботи.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Тому 7 травня 2024 року було ухвалено ще одну постанову - № 516, якою уряд подовжив тривалість відтермінувань для багатьох працівників ще на місяць.

При цьому була одна умова для їх продовження: на момент виходу постанови (на дату 7.05.2024) відтермінування мало залишатися дійсним. Тобто, якщо її термін закінчився, наприклад, 6 травня, то людині не пощастило. А якщо він спливав уже 7 травня або пізніше, то до закінчення цього терміну додавали ще місяць.

Тепер же Кабмін вніс корективи в цю постанову від 7 травня. Поправка полягає в тому, що тривалість відстрочки автоматично подовжується не на місяць, як було сказано раніше, а на три місяці.

Багатьом військовозобов'язаним працівникам продовжили відстрочку від мобілізації на три місяці: кого поки що не призвуть

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Внесено зміну до постанови КМУ 07.05.2024 N 516 "Про продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації". Передбачено продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобовʼязаним відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно із постановою КМУ від 27.01.2023 N 76..., які не закінчилися на день прийняття постанови КМУ 07.05.2024 N 516, автоматично на три місяці (замість одного місяця, як було передбачено раніше)", - повідомив Тарас Мельничук.

Нагадаємо, у Міносвіти дали роз'яснення щодо відстрочки від мобілізації для студентів.