Блокада кордону перейшла у нову фазу: польські фермери почали висипати зерно з вагонів на залізниці (відео)

Автор: Марченко Любов

Блокада кордону України увійшла у нову фазу. Польські фермери, крім автошляхів, тепер узялися перекривати ще й залізницю і висипати українське зерно з вантажних вагонів

Блокада кордону перейшла у нову фазу: польські фермери почали висипати зерно з вагонів на залізниці (відео) - today.ua

Про це йдеться у повідомленні від "Суспільного".

Так, на пункті пропуску "Медика-Шегині" 20 лютого польські фермери повністю заблокували весь рух транспорту. Протестувальники не пропускають навіть вантажівок з гуманітарною та з військовою допомогою.

Крім того, вони заблокували ще й залізничний шлях. Але й тим не обійшлося. Вони відкрили один із вантажних вагонів, що перевозив зерно, і висипали звідти збіжжя. Поліція, що прибула на місце події, змусила їх розблокувати залізничний шлях. Однак протестувальники заявили, що встановлять блокаду на решті пунктів пропуску між Польщею та Україною, і там також блокуватимуть залізницю.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Знаючи про заблоковані пункти пропуску на кордоні з Польщею, українські перевізники дедалі частіше вдаються до об'їзних шляхів. Зокрема, вони їдуть через Угорщину та Словаччину. Але й там через великий наплив українських фур рух уже ускладнений.

"У чергах з польського боку перебуває близько 4000 вантажівок. З українського боку багато машин поїхало через Словаччину та Угорщину, і там теж є досить суттєве ускладнення руху", – повідомив в ефірі телемарафону віце-президент Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП) Володимир Балін.

За словами Баліна, зупинити блокаду – під силу польському уряду та Єврокомісії. Але Єврокомісія не піддається на тиск польських протестувальників. А польські можновладці готуються до виборів і, звісно, дуже хочуть сподобатись своєму електорату. Адже чи не половина їхнього електорату – це фермери та їхні наймані працівники. Отож вони зараз будуть загравати зі своїми виборцями і всіляко їм потуратимуть.

Втім, Володимир Балін каже, що причина невдоволення польських фермерів – не тільки, а може не й стільки, в українському зерні.  

"Вона трохи в іншому: це нові умови вирощування та збуту агропродукції польськими компаніями на європейському ринку. Думаю, там є про що говорити", - зауважив Балін.

Водночас міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попередив фермерів, що їхній протест може кепсько скінчитися для них самих. Український уряд може заборонити імпорт продовольства з Польщі, і тоді їхні збитки будуть значно більшими, ніж збитки від імпорту українського зерна. Водночас він нагадав, що в Польщі і так працює заборона на імпорт деяких видів українського продовольства.

А тим часом, українські перевізники вже починають відповідати на блокаду з польського боку дзеркальними заходами, заблокувавши переходи з українського боку. Крім того, з 1 березня погрожують відновити страйк на кордоні і польські перевізники.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже кінця цьому протистоянню поки що не видно. Тим більше, що влада з обох боків не вживає рішучих дій. Однак від блокади кордону втрачає колосальні суми не лише український, але й польський бізнес.

Нагадаємо, Володимир Зеленський дав різку оцінку блокаді кордону з боку польських фермерів. Він сказав, що це виглядає як знущання.

Головне