Наявність трудового стажу є обов'язковою умовою для українців, які планують отримувати пенсію. У законодавстві прописано умови, коли період навчання враховується, і коли ні. Ключовим став 2004 рік.
Про правила, які діють громадянам України, повідомив пенсійний експерт Сергій Коробкін. Він зазначив, що є різниця між загальним трудовим та страховим стажем, протягом якого громадянин щомісяця сплачував до Пенсійного фонду страхові внески.
Поняття страхового стажу ввели після набрання чинності відповідного закону від 01.01.2004. Вся трудова діяльність до цього дня називається трудовим стажем. А період офіційної роботи та сплати податків після 2004 року називається страховим стажем.
Усі громадяни України мають право добровільно робити страхові внески до ПФУ. Таким чином, навіть якщо вони офіційно не працевлаштовані, можна перераховувати кошти і тим самим забезпечувати собі стаж та право на пенсію у майбутньому.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Будь-яке навчання з 1 січня 2004 року не буде враховано до страхового стажу. Це пов'язано з тим, що претенденти на освіту під час навчання не роблять страхових внесків. Тому період, коли вони отримували знання та не працювали "випадає", на відміну від тих українців, які були студентами до 2004 року.
Їм зараховують періоди очного навчання в училищах, технікумах, вишах, аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі, а також періоди, в які проводилися перепідготовка або підвищення кваліфікації.
Такий стаж зараховується, якщо надати до Пенсійного фонду відповідні свідоцтва, дипломи, довідки чи архівні документи щодо періодів навчання в освітніх закладах.
Нагадаємо про три умови, за дотримання яких українцям зарахують у стаж період, який вони не працювали.