З миру по Patriot-у – Україні безпека: Румунія готова з нами поділитися своєю ППО

Автор: Марченко Любов

Сусідня Румунія має намір передати Україні свою систему ППО Patriot. Вона зможе захистити від ворожих ракет частину території нашої держави. Та водночас румуни хочуть її розмістити таким чином, щоби цей же Patriot захищав і їхню територію.

З миру по Patriot-у – Україні безпека: Румунія готова з нами поділитися своєю ППО - today.ua

Такою інформацією поділився румунський прем'єр-міністр Марчело Чолаку.

За словами чиновника, таке використання сучасної системи ППО, поза сумнівом, принесло би користь Україні та, водночас, не послабило би захист Румунії від ймовірних атак на її територію.

Щоправда, це питання ще остаточно не вирішено, наголосив Чолаку. Спершу його слід узгодити з військовими фахівцями, які дадуть свою компетентну оцінку такому варіанту використання системи ППО. Саме вони мають сказати, чи такий варіант принципово можливий, і якщо так, то мають підказати оптимальне рішення. Лише після їхніх висновків рішення надійде на схвалення до Вищої ради національної оборони Румунії.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Отже, поки питання знаходиться на стадії аналізу, румунський прем'єр не хотів би його деталізувати, а також ділитися подробицями і давати якісь обіцянки.

"Я знаю, що це цікава тема. Я б створив "термінові новини", але я думаю, що ми досягли політичної зрілості, щоб уникати таких речей у настільки важливих питаннях. Я твердо переконаний, що рішення не буде таким, що послабить безпеку Румунії", - підкреслив Марчело Чолаку. 

З миру по Patriot-у – Україні безпека: Румунія готова з нами поділитися своєю ППО

Власне, це майже те, про що давно просив західних сусідів Володимир Зеленський. Він просить їх закрити своїми системами ПВО небо над західною Україною. Щоправда, "румунський" варіант має одну відмінність: румуни усе ж мають намір дислокувати свій Patriot на території нашої держави.

Скільки Patriot-ів потрібно Україні, щоб закрити усю територію від ворожих ракет?

Український президент називає цифру у 25 систем Patriot, в кожній з яких буде по шість-вісім батарей. Володимир Зеленський вже давно довів це до відома західних партнерів. За його словами, комусь така кількість систем ППО може видатись завеликою, але ж і Україна - немала за територією.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас він зауважив, що у боротьбі з російською повітряною загрозою непогано показали себе й інші системи ППО. Однак є ракети, яким може дати раду лише Patriot. І за великим рахунком, якби західні партнери дійшли згоди у цьому питанні, то вони могли би "скинутись Patriot-ами", щоби закрити територію України від ворожих атак із повітря.

Нагадаємо, наприкінці травня стало відомо, що США дозволили українцям бити своєю зброєю по території РФ, та все ж є низка обмежень на її використання.