Встигніть купити квартиру: українців попередили про значне подорожчання житла

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжують будувати будинки, не дивлячись на повномасштабну війну. Собівартість житла швидко зростає – ціни на матеріали підвищуються майже щомісяця. Громадян попередили про майбутнє подорожчання квадратних метрів.

Встигніть купити квартиру: українців попередили про значне подорожчання житла  - today.ua

Стрибок цін очікується одразу після завершення повномасштабної війни з російськими окупантами. Попит зростатиме, пропозиція зменшуватися, що вплине на вартість нерухомості. Кількість угод збільшиться і не лише за рахунок вітчизняних інвесторів – первинним ринком в Україні активно цікавляться іноземці.  

Комерційна директорка "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська повідомила, будівельні роботи з початку року вже подорожчали на 10-15%. Матеріали зростають у ціні через коливання курсу долара та зростання вартість перевезень. Також  слід враховувати відключення електроенергії – живлення від генератора обходиться у "копієчку".

Проте забудовники поки не поспішають переписувати ціни на нові квартири, тому що не хочуть втрачати покупців. Натомість вони змінюють планування, зменшують маржинальність – щоб знизити собівартість житла.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

У Міноборони висловилися щодо мобілізації українців до 25 років

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Слід враховувати зменшення кількості готового житла. Коли у готових або майже готових будинках не залишиться доступних для продажу квадратних метрів, ціни різко зростуть. Вони будуть навіть вищими, ніж у довоєнному 2021 році.

Встигніть купити квартиру: українців попередили про значне подорожчання житла

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ті, хто зараз купує нерухомість ризикують втратити житло через ведення бойових дій, але з іншого боку вони мають змогу суттєво заощадити до різкого подорожчання у найближчому майбутньому.

Нагадаємо про подорожчання оренди найпопулярніших квартир в Україні – це однокімнатні. Названо ціни на житло у різних регіонах. Найдорожче – традиційно у столиці. На Сумщині зараз фіксують мінімальну вартість квадратних метрів на території країни.