Вознесіння Господнє 2024: що не можна робити і як слід відзначити свято

Автор: Ольга Березовська

Сьогодні, 13 червня, в Україні відзначають одне з головних церковних свят – Вознесіння Господнє. Як і в інший важливий день у православному календарі, у цю дату треба дотримуватися низки правил та традицій. Що не можна робити на свято і які прохання можна озвучувати у молитві?

Вознесіння Господнє 2024: що не можна робити і як слід відзначити свято - today.ua

У Світле Вознесіння Господнє православні віруючі згадують про воскресіння та піднесення Ісуса Христа на небеса. Зазвичай, це свято відзначається на 40-й день після Великодня. Вважається, що в цю дату дуже важливо дотримуватися деяких традицій, щоб убезпечити себе та сім'ю від неприємностей.

Що не можна робити на Вознесіння?

Згідно з народними традиціями, в цей день в жодному разі не можна лаятися чи конфліктувати з оточуючими, розпускати плітки чи бажати поганого комусь. Скандалити, думати про негатив і ображатися також заборонено, як і ображати людей і навіть тварин.

Вважається, що якщо обдурити когось на свято, то це може призвести до проблем у майбутньому.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Шпигуни показали новий Kia Sportage для України

Вознесіння Господнє 2024: що не можна робити і як слід відзначити свято

Як і в багато дат у церковному календарі, у Вознесіння забороняється виконувати важку фізичну працю, займатися прибиранням та рукоділлям. Весілля або вінчання теж бажано перенести на інший день.

Важливою забороною вважається кидання сміття чи плювання на землю. Віруючі вважають, що у цей день вся земля стає святою, тому в жодному разі не можна її оскверняти.

Що потрібно робити?

Християни вважають, що на Вознесіння важливо відвідати службу або просто помолитися вдома. В цей день можна просити Ісуса про здійснення мрії, але якщо вона добра і не пов'язана з матеріальними благами.

Вознесіння Господнє 2024: що не можна робити і як слід відзначити свято

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також віруючі можуть просто прочитати молитву, в якій висловити свої почуття, емоції та віру, попросити допомоги або побажати близьким добра, щастя та здоров'я.

Крім того, у це свято можна зібратися за святковим столом та почастувати близьких смачними домашніми варениками з вишнями. Раніше ми ділилися рецептом м'якого та еластичного тіста.