Війна виходить на новий рівень: російський винищувач вторгся у повітряний простір країни-члена НАТО

Автор: Марченко Любов

Війна, що точиться третій рік між Росією та Україною, може набути більших масштабів. Росіяни стали порушувати недоторканість кордонів навіть тих країн, що входять до блоку НАТО. Так, стало відомо про вторгнення російського літака у повітряний простір Швеції.

Війна виходить на новий рівень: російський винищувач вторгся у повітряний простір країни-члена НАТО  - today.ua

Про це повідомляє Reuters.

Інцидент трапився в п'ятницю, 14 червня. Як повідомляють у закордонній пресі, російський Су-24 зайшов у повітряний простір Швеції. Літак країни-агресора не зреагував на попередження, що було передано по радіозв'язку шведською військовою авіадиспетчерською службою. Через це на перехоплення російського повітряного судна довелося піднімати два шведських винищувача Gripen.

"Ми стежили за всім ланцюгом подій і були на місці, щоб втрутитися. Дії Росії є неприйнятними і демонструють відсутність поваги до нашої територіальної цілісності", – повідомив командувач ВПС Швеції Йонас Вікман.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

В Україні рекордно подешевшали кавуни: ціни впали до найнижчого за три роки рівня

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Зрештою російський літак був змушений повернути назад і покинути небо над Швецією. Але такий "заліт" є тривожним сигналом для усієї світової та особливо європейської спільноти. Це означає, що для Росії вже замало конфлікту з Україною, і вона намагається спровокувати західних сусідів на жорстку відповідь.

Гостроти моменту додає той факт, що Швеція нещодавно стала членом НАТО. І якраз зараз у Балтиці проходять спільні військово-морські навчання членів альянсу.

Війна виходить на новий рівень: російський винищувач вторгся у повітряний простір країни-члена НАТО

У Швеції також заявляють, що до подібних порушень повітряного простору цієї суверенної країни Росія востаннє вдавалася два роки тому, у 2022-му. Тоді чотири російські літаки, два Су-27 і два Су-24, залетіли на територію Швеції неподалік від Готланду.

Очільник шведського МЗС Тобіас Більстрем заявив, що такі дії РФ "неприпустимі". Через це він викликав до себе для пояснень співробітників російського посольства у Швеції.

"Ми перебуваємо в тісному контакті з союзниками та партнерами щодо подій у нашій безпосередній зоні", — повідомив Більстрем.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чим закінчилося спілкування дипломатів двох сусідніх країн, невідомо. Але цей сигнал, звісно, дуже тривожний.

Нагадаємо, у Швейцарії розпочався Саміт миру, який зібрали з ініціативи президента України Володимира Зеленського.