Володимир Зеленський має взяти на себе відповідальність і сказати людям, що війна в Україні зайшла у глухий кут, і що відвоювати території найближчі 10 років не вдасться. Це дуже важкий вибір, але президент його має зробити.
Про це йдеться у матеріалі видання The Washington Post.
Команда президента втратила обережність, обіцяючи українцям вдалий контрнаступ та повернення усіх окупованих територій. Найближчими роками це зробити не вдасться. Причому йдеться не про рік-два, а принаймні, про 10 років. Отже владі треба відверто сказати людям, що обіцяної деокупації найближчим часом не буде.
Експерти на заході та в Україні вважають, що ворог посилює авіаудари по українських тилах спеціально, щоб знекровити українську армію та захопити ще більше території. І йому це, хоч і повільно, але вдається. На сьогодні об'єктивно в українського війська немає перспективи перемогти, пише видання.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
"Статус-кво жахливий. Зараз боротьба зайшла в глухий кут, українці щодня гинуть на полі бою. Але українці кажуть, що припинення вогню також не може початися, тому що воно просто дасть росіянам час поповнити свої сили", – йдеться у публікації.
Зеленському зараз не позаздриш. Він має сказати народу правду про неможливість деокупації.
Один із депутатів ВРУ у приватній бесіді з журналістами видання заявив наступне: "Розумні люди розуміють, що це не реально". Водночас він вважає, що політичному керівництву "потрібно було колись скоригувати цю риторику". Але цього не було зроблено, і тепер дуже важко пояснити народу, що обіцяної перемоги найближчими роками не буде.
Верховна Рада незабаром має прийняти новий закон про мобілізацію, який ще до свого "народження" став надзвичайно токсичним і непопулярним у народі. Тому зараз ОП та Верховна Рада намагаються перекласти одне на одного відповідальність за посилення мобілізації.
"Ніхто не хоче насправді нести відповідальність на цьому етапі. Але це доведеться зробити. Тож навколо цього також виникає соціальна напруга", - цитує видання одного із західних дипломатів.
Масштабна мобілізація, яка запланована на цей рік, ще більше загострить бюджетні проблеми. Платити зарплати військовим із дотримання усіх додаткових виплат влада не зможе, якщо не вдасться підтримувати на належному рівні економіку. А з цим вже зараз виникають проблеми, адже через мобілізацію на підприємствах бракує кадрів. Не квапляться вкладати гроші в українську економіку й інвестори, адже ці вкладення може знищити одна ракета ворога.
Поступатися своїми територіями українці не хочуть
Про це наша влада заявляє всюди. Влада каже, що українці налаштовані воювати за свою землю хоч і десяток років. Втім, дехто з політиків на умовах анонімності заявляє, що України на 10 років війни не вистачить. Проте інша частина представників влади вважає, що українці готові та зможуть воювати і ще довше.
"Ніхто не буде поступатися територією, але люди розуміють, що її повернення може зайняти багато часу. Яку форму це може мати? Тут погляди різняться. Довга війна з остаточною перемогою? Раптовий колапс у російській структурі влади? Успішний контрнаступ? Але для цього потрібен зовсім інший тип підтримки, ніж той, який Україна має зараз", - заявив колишній міністр економіки України Тимофій Милованов.
Нагадаємо, з'явилась інформація, яке місто ворог надумає захопити найближчим часом.