В Україні зросли ціни на землю: скільки коштує гектар

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з початку поточного року суттєво подорожчала земля. Підвищився відсоток угод купівлі-продажу земель с/г призначення. Стало відомо, як змінилася ціна гектару.

В Україні зросли ціни на землю: скільки коштує гектар - today.ua

Капіталізація ринку землі збільшилась на 202,5 млрд грн. Про це повідомив віцепрезидент Київської школи економіки з економічної освіти, професор Олег Нів’євський у рамках семінару "Ринок земель: нові гравці, нові виклики, нові перспективи".

Зазначено, що це відбулося завдяки зростанню кількості угод купівлі-продажу земель с/г призначення на 7%. У першому кварталі 2024-го було укладено 25,7 тисячі угод – загальний обсяг склав 58,8 тисячі гектарів.

Ціни на земельні ділянки зросли на 11,2%. У четвертому кварталі 2023 року гектар продавали у середньому за 37,7 тис. грн, а у березні 2024-го – за 42 тис. грн.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

За словами Нів’євського, ринок сільськогосподарських земель розвивається попри повномасштабну війну. Про це, зокрема, свідчить, нещодавнє рішення НБУ щодо збільшення коефіцієнта їх ліквідності з 0,35 до 0,5, що дозволило агросектору та землевласникам додатково залучити фінансування на 25 мільярдів доларів. Це можна порівняти зі щорічними потребами аграріїв та землевласників.

Вказано, що земельний ринок може стати додатковим ресурсом для відновлення українських територій. Проте реалізація повинна ще напрацьовуватися – Верховною Радою, Кабінетом Міністрів та громадою.

В Україні зросли ціни на землю: скільки коштує гектар

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В цілому, у поточному році українці активніше купують та продають об'єкти нерухомості, у том числі землю. За перші три місяці 2024-го було оформлено понад 185 тисяч договорів щодо відчуження ділянки. Це на 36,4% більше, ніж до початку вторгнення російських окупантів у 2022-му.

Нагадаємо, що в Україні зросли ціни на однокімнатні квартири.