В Україні з'явився третій комунальний платіж за газ: названо суму, яку стягуватимуть з квартири

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з’явився третій комунальний платіж за газ. Споживачі платитимуть не лише за сам ресурс та його розподіл, а й за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Це плата за технічне обслуговування труб та обладнання постачання газу до будинку. Названо суму, яку стягуватимуть з квартири.

В Україні з'явився третій комунальний платіж за газ: названо суму, яку стягуватимуть з квартири - today.ua

Наразі тарифів на роботи немає. Їх має встановити НКРЕКП, після чого дані оприлюднять відповідні портали облгазів.

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко повідомив, що українці вперше отримають третю платіжку за газ у лютому – за січень. Це можливо, якщо співвласники багатоквартирних будинків визначились з виконавцем послуг. Інші автоматично приєднуються до Типового договору.

Третю платіжку отримають мешканці багатоквартирних будинків. Енергетичний аналітик Юрій Корольчук уточнив, що значну частину українців новація не торкнеться. У них, як і раніше, буде дві платіжки. Це пояснюється просто - більшість управляючих компаній давно підписала договори з облгазами. У такому разі споживачі навіть не знають, що вже платять за послугу. Тому що оператори включили показник до платіжок розподілу.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Третій платіж за газ може надійти мешканцям відомчих будинків або гуртожитків, тому що їх власник не захотів або не зміг укласти угоди з обслуговувальною організацією, що забезпечує обслуговування. Це можуть бути нові будинки.

Адвокат Олена Воронкова уточнила, що наперед складно визначити суму до сплати. В один період можна обмежитися оглядом мереж, а в інший буде потрібно ремонт або заміна труб.

Вартість робіт визначить виконавець, вони здійснюватимуться з періодичністю один раз на 3-5 років. Загальну суму поділять на всіх власників квартир у будинку.

В Україні з'явився третій комунальний платіж за газ: названо суму, яку стягуватимуть з квартири

Юрій Корольчук пояснив, що платіж залежатиме від самого об'єкта, його розмірів та стану.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"На сьогодні відштовхуються від того, що квартира має платити близько 300 грн - це сума за три роки. Те, що споживач платитиме раз на три роки, малоймовірно, тому що це було б складно впорядкувати юридично. Тому що споживач не зобов'язаний тримати в голові цю інформацію і раз на три роки "ловитимуть" повідомлення про необхідність сплати. Тому, швидше за все, споживачі платитимуть або близько 100 грн на рік, або 8-10 грн щомісяця", - цитує аналітики "Фокус".

Раніше повідомляли, що в Україні подешевшав газ.