В Україні щодня зростає кількість інвалідів, а держава розпродує заводи з виробництва протезів

Автор: Марченко Любов

Фонд держмайна України виставив на продаж Київське протезно-ортопедичне підприємство, яке має виробничі приміщенні у столиці, а також ще у двох обласних центрах. Підприємство продають задешево разом із боргами. Водночас в Україні невпинно зростає потреба у виробництві протезів та у реабілітації інвалідів.

В Україні щодня зростає кількість інвалідів, а держава розпродує заводи з виробництва протезів - today.ua

Повідомлення про продаж Київського протезно-ортопедичного підприємства з'явилось на сайті ФДМУ.

В Україні вже два роки триває повномасштабна війна. І, на жаль, щодень стає дедалі більше інвалідів. Для багатьох із них якісний протез – це перепустка і повоєнне трудове і майже повноцінне життя. Звісно, що за кордоном протезування розвинуто краще. Але держава не зможе усім громадянам, які втратили на війні кінцівку або й дві, фінансувати протезування та реабілітацію у закордонних клініках. Більшості інвалідів доведеться проходити реабілітацію в Україні і тут їм робитимуть протези.

Однак державні протезно-ортопедичні підприємства, які колись до війни непогано справлялися зі своїми функціями, тепер стали збитковими. Через це держава намагається їх позбутись. Так, кілька місяців тому було продано у приватні руки протезно-ортопедичне підприємство у Хмельницькому, до якого їхали на реабілітацію батьки з дітьми-інвалідами з усієї України. А тепер виставили на торги аналогічний завод у столиці.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Єдиний майновий комплекс включає медичні та виробничі корпуси у Києві, а також протезно-ортопедичні цехи у Чернігові та Черкасах”, — йдеться у повідомленні.

Київське підприємство - живе та активне, але має борги. Дата торгів призначена на 29 лютого. За підприємство призначена стартова ціна 31,3 млн гривень. Але це ще не всі гроші, які повинен буде сплатити покупець. Новому власнику, за умовами аукціону, також доведеться погасити ще й борг, який накопичився у підприємства. А він перевищує навіть стартову ціну і становить 34,4 млн гривень.

В Україні щодня зростає кількість інвалідів, а держава розпродує заводи з виробництва протезів

Крім того, за умовами продажу новий власний зобов'язаний буде зберігати профіль підприємства щонайменше 10 років після його купівлі. Він також не матиме права звільняти персонал протягом шести місяців після зміни форми власності.

У Фонді держмайна усвідомлюють, що протезні підприємства під час війни та й після неї матимуть особливе значення для України. Та, на жаль, державні підприємства зазвичай не витримують конкуренції з аналогічними приватними. Вони більш затратні, зазначають у фонді. І зрештою, якщо підприємство погрузло у боргах, то керівництво ФДМУ не бачить іншого виходу, як продати його у приватні руки.

Потрапивши під керівництво приватного менеджменту, таке підприємство може швидко вибратися з боргів і стати рентабельним. Адже для цього там є все: і відповідна технічна база, і кваліфіковані спеціалісти. І, на жаль, у клієнтах найближчими роками також не буде нестачі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

“Інформацію про аукціон Фонд вже розіслав підприємствам, що здійснюють виробництво протезів, аби всі представники галузі могли взяти участь в торгах. Також приватизацією об’єкту цікавляться закордонні інвестори, які працюють в цій сфері”, — повідомили у ФДМУ.

Нагадаємо, інвалідів і непридатних до мобілізації чоловіків змусять повторно пройти ВЛК. Йдеться про тих, хто має неочевидні ознаки інвалідності.

Головне