Традиційно влітку істотно збільшується можливість підхопити небезпечне інфекційне захворювання – холеру. Про те, як уберегтись від неї, українцям нагадало Міністерство охорони здоров'я.
Багато хто знає, що переважно холера передається через воду. Тому в літній період, коли українці масово виїжджають до водойм, фахівці МОЗ активно моніторять стан води у популярних для купання акваторіях.
Минулого року спалахів холери в Україні не було, хоча у Запорізькій та Чернігівській областях фіксувалися випадки підозри на цю хворобу.
Бактерія-збудник Vibrio cholerae може міститися не тільки у воді, а й у тих, хто в ній живе. Наприклад, у кишківнику риб вона може жити до кількох місяців. Тому в МОЗ категорично не рекомендують купувати річкові та морські продукти у сумнівних місцях.
Також радять не купатися і не ловити рибу у водоймах, які відзначені як небезпечні для зараження холерою.
Ось ще кілька простих рекомендацій МОЗ, які допоможуть вам зберегти здоров'я:
- дотримуйтесь особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати або готувати їжу, після відвідування туалету;
- використовуйте чисту воду (при можливості бутильовану);
- мийте овочі та фрукти перед вживанням;
- ретельно проварюйте або просмажуйте їжу перед вживанням.
Основним симптомом холери є найсильніша діарея. Заражена людина може ходити до туалету понад 10 разів на добу, при цьому у неї порушується стул. Також холера може супроводжуватися задишкою, слабкістю, судомами, посинінням губ та вушних раковин. Зазначимо, що у разі зараження температура тіла не зростає, а, навпаки, падає.
Якщо ви підозрюєте, що заразилися холерою, негайно зверніться до лікарні.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, хто в Україні має право на оплату 100% зарплати за лікарняним.