В Україні різко підвищать основні податки: інформація з Кабміну

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують значне підвищення основних податків. Інформацію про це надав Кабмін. Стало відомо, що Міністерство фінансів розробить зміни, які невдовзі передадуть на розгляд парламенту.

В Україні різко підвищать основні податки: інформація з Кабміну  - today.ua

Про це повідомило видання "Обозреватель" з посиланням на своє джерело у Кабінеті Міністрів.

Планується підвищення ПДФО та військового збору. Наразі українці сплачують 18% від своєї заробітної плати на доходи (ПДФО), а також 1,5% військового збору. Таким чином, загальне податкове навантаження складає 19,5%. ПДФО розподіляється між державним та місцевим бюджетами, а військовий збір одразу йде у скарбницю і спрямовується на оборонну галузь.

"Військовий збір буде підвищено до 5%. Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоб всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети. Не стоїть питання, популярний чи непопулярний це крок. Це необхідно робити, щоби захистити державу", - зазначили в уряді.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Таким чином, якщо зараз українець із зарплатнею 10 000 грн сплачує 1950 грн податку, то після змін його розмір зросте до 2300 грн. Загальне оподаткування доходів становитиме 23%.

Наразі працевлаштовані громадяни України сплачують податок на додану вартість у розмірі 20%. ПДВ платить бізнес, але ця сума відображається у цінниках на всі товари. Поки не ухвалене остаточне рішення, як саме підвищиться розмір податку. Розглядаються два варіанти: 2% або 3%.

Поки що невідомо, яким буде дефіцит бюджету та якої суми не вистачатиме на оборону. Ймовірно, йде мова про близько 400 млрд грн. Підвищення ПДВ на 2% може додати до держбюджету близько 70 млрд грн, на 3% - понад 100 млрд грн.

В Україні різко підвищать основні податки: інформація з Кабміну

У Кабміні також аналізують ситуацію з інфляцією, а також можливості бізнесу. Очікується, що підвищення військового збору поповнити бюджету України на 94 млрд грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у нашій державі значно побільшало ФОПів. У першому кварталі 2024 року наші співвітчизники відкрили майже 74 тисячі бізнесів, що на 33,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Раніше стало відомо, що українців зобов'язали сплатити податки за квартири та будинки, куплені десятки років тому.