В Україні з 1 липня подорожчають алкоголь та автомобільне паливо: Кабмін підвищив акцизи

Автор: Леся Ловіцька

Кабмін вирішив наблизити українське законодавство до європейського й схвалив законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу. Було прийнято рішення про підвищення акцизів на алкоголь та автомобільне паливо.

В Україні з 1 липня подорожчають алкоголь та автомобільне паливо: Кабмін підвищив акцизи  - today.ua

Про зміни повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 10 травня.

Законопроєкт передбачає наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, який становлено в Європейському союзі.

Запропоновано визначити термін "проміжні продукти" як вина та інші зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2% обʼємних одиниць етилового спирту, але менша за 22% обʼємних одиниць етилового спирту.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Передбачено збільшення ставки акцизного податку з 8,42 грн до 12,23 грн за літр - на 3,81 грн для проміжних продуктів.

Також з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року (включно) передбачено графік щорічного збільшення ставок з огляду на загальну різницю між розмірами ставок станом на 1 січня 2028 року й розмірами ставок акцизного податку, погодженого чинним законодавством.

Уряд також схвалив законопроєкт, що спрямований на наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, який діє в Євросоюзі.

Очікуються нові розміри ставок акцизного податку на пальне із врахуванням його мінімального рівня. Запропоновано наступні ставки акцизного податку:

  • бензини – 359 євро за 1000 л,
  • скраплений газ – 277 євро за 1000 л
  • дизельне пальне – 330 євро за 1000 л

В Україні з 1 липня подорожчають алкоголь та автомобільне паливо: Кабмін підвищив акцизи

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як і у випадку зі спиртними напоями, запроваджується щорічне збільшення ставок з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року включно.

Раніше стало відомо, що Кабмін з 1 червня планує підвищити тариф на електроенергію у 1,5 раза. Про нову вартість світла для українців повідомив депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко.