В Україні спостерігається дефіцит електроенергії протягом більшої частини доби. Стало відомо, що у зв'язку із цим у період з 17.00 до 24.00 заплановані обмеження. Світло відключатимуть одній категорії споживачів.
![Увечері відключатимуть світло: Україна максимально збільшила імпорт електроенергії Увечері відключатимуть світло: Україна максимально збільшила імпорт електроенергії - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2023/07/svet-rke-768x432.jpg)
Йдеться про промисловість. За даними на понеділок, вже заплановано рекордний обсяг імпорту з п'яти європейських країн. Станом на ранок було знеструмлено 412 населених пунктів: у Сумській області - з технічних причин, Херсонській, Донецькій та Харківській - через бойові дії.
В Укренерго повідомили, що імпорт струму протягом доби здійснюється з Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини. Загальний обсяг – 19 484 МВт-год з максимальною потужністю до 1475 МВт у деякі години.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
У пресслужбі компанії зазначили, що причиною нестачі електроенергії стали масштабні пошкодження вітчизняних електростанцій, через які їм не вдається виробляти стільки ж електрики, як раніше:
"Обмеження споживання – це необхідний захід для збереження стабільності енергосистеми після вже п’ятої в цьому році прицільної ракетної атаки ворога по електростанціях".
Українців закликали ощадливо використовувати електроенергію, особливо у вечерні години. Для цього слід обмежити використання потужної побутової техніки – йдеться про бойлери, пральні та посудомийні машини, електродуховки та електрочайники.
Раніше стало відомо, що в Україні з 1 червня готуються підвищити тариф на електроенергію у 1,5 рази: названо орієнтовну вартість кіловат-години. Річ у тому, що на світло не розповсюджується мораторій на подорожчання комунальних послуг. Грошей у бюджеті не вистачає, тому найближчим часом електрика може суттєво подорожчати.