Уряд вирішив долю землі під Каховським водосховищем: кому вона дістанеться тепер

Автор: Марченко Любов

Уряд вирішив, кому належатиме земля на дні висхлого Каховського водосховища. Цільове призначення землі Каховського водосховища змінювати не будуть. Вона, як і раніше, буде дном штучного моря.

Уряд вирішив долю землі під Каховським водосховищем: кому вона дістанеться тепер - today.ua

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Отже, уряд вирішив не змінювати цільового призначення землі, що належить Каховському водосховищу. Попри те, що водойми там зараз немає, і самого водосховища також не існує, усе ж землю, що була дном штучного моря, вирішили залишити незайманою.

Відповідно до рішення уряду, цільового призначення цієї землі не можна буде змінювати до завершення воєнного стану в Україні та ще упродовж 5 років після його скасування. Крім того, цю землю також заборонено передавати у приватну власність.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

"Зміна цільового призначення земельних ділянок та передача їх у користування допустима під час заходів відновлення Каховського водосховища та будівництва гідротехнічних споруд", - повідомляє Мельничук.

Уряд вирішив долю землі під Каховським водосховищем: кому вона дістанеться тепер

Як відомо, російські окупанти здійснили теракт на Каховській ГЕС у ніч проти 6 червня 2023 року. Вони підірвали кілька секцій греблі Каховської ГЕС, внаслідок чого усе Каховське водосховище було спустошено за лічені дні. Через 13 днів після підриву дамби велетенська штучна водойма, яку називали Каховським морем, перестала існувати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі немає остаточного рішення, відновлюватимуть Каховську ГЕС чи ні. Але експерти кажуть, що водосховище цьому регіону дуже потрібно. Адже без води там страждає уся аграрна галузь. Всі сільськогосподарські землі в цьому регіоні були зрошуваними. 

Нагадаємо, вже торік, як тільки вода зійшла, заповзятливі українці засадили дно Каховського водосховища картоплею.