Today.ua

Українцям дадуть субсидію для компенсації подорожчання світла навіть з боргами за комуналку

В Україні підвищили тариф на світло – до 4,32 гривні за кіловат-годину. У Мінсоцполітики повідомили, що побутові споживачі отримають субсидію для компенсації вартості послуги. На допомогу можуть розраховувати отримають навіть ті, хто накопичив борги за комуналку.

Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак заявила, що у держави є кошти для підтримки всіх родин, які потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг. Вона нагадала, що нарахування субсидій проводить Пенсійний фонд, в якого потужна ІТ-система, процес з січня 2023 повністю цифровізовано.

"Щодо підвищення тарифів та субсидій, хочу всіх заспокоїти, бо механізм субсидій працює так, що, якщо тариф підвищується, а ви є родиною, яка отримує субсидії, то субсидія вам буде перерахована автоматично. Якщо тарифи будуть підвищені, то для всіх тих родин, які мають субсидії сьогодні, ми самі автоматично ці субсидії перерахуємо", - зазначила чиновниця.

Як оформити субсидію?

Субсидія надається українцям, які витрачають за комуналку більше, ніж визначений для них обов’язковий платіж. Він розраховується індивідуально та залежить від середньомісячного сукупного доходу на особу. Враховуються норми споживання та майновий стан домогосподарства. За електроенергію, використану понад встановлений норматив, сім'я сплачуватиме власним коштом.

У Міністерстві соціальної політики надали інфографіку, як розраховується субсидія в опалювальний сезон.

В Україні діє спрощений механізм звернення за субсидією: можна подати спрощене звернення, а заяву і декларацію оформить ПФУ на підставі інформації з офіційних реєстрів.

Це можна зробити:

Щоб заповнити заяву, слід мати кваліфікований електронний підпис. КЕП можна отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. Деталі за посиланням.

Для заяви на отримання субсидії слід надати:

Як отримати субсидію з боргами за комуналку

Отримувачі субсидії не повинні накопичувати борги за житлово-комунальні послуги, тому що тоді ПФУ зробить висновок про нецільове використання коштів та обмежить виплати.

Але якщо українець не отримував субсидію та накопичив борги, потрапивши у складні життєві обставини, можна поступово погасити заборгованість. Для цього слід укласти договори з постачальниками комунальних послуг про реструктуризацію заборгованості.

Якщо сплачувати борг регулярно, можна розраховувати на субсидію. У такому випадку при зверненні за субсидією треба долучити копію договору з надавачем послуги про реструктуризацію.

"Борг за комунальні платежі можна реструктурувати на строк до 60 місяців, залежно від суми заборгованості та доходів боржника", - повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Раніше Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив, що кошти від підвищення тарифу на світло не підуть на відновлення енергетичної інфраструктури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ