Українцям, які повернуться з-за кордону, дадуть житло і високу зарплату

Автор: Марченко Любов

Громадян, які залишили Україну з початком повномасштабного вторгнення, потрібно буде заохотити, щоб вони поверталися з-за кордону додому. Відтак, влада має дати їм хоча б тимчасове житло, а також роботу і високу зарплату, яка була би порівняння з тією, що вони отримують за кордоном.

Українцям, які повернуться з-за кордону, дадуть житло і високу зарплату - today.ua

Такими міркуваннями поділився директор Центру економічної стратегії (ЦЕС) Гліб Вишлінський.

Відповідно до результатів опитувань, від 1,5 о 3 мільйонів українських біженців не планують після війни повертатися в Україну. Багато хто з них знайшов собі за кордоном роботу, вони вже непогано засвоїли мову країни, в якій перебувають, і налаштовані будувати свою подальшу долю там.

Проте Україна не може собі дозволити втратити цих людей, каже експерт. Адже більшість із них належать до найпродуктивнішого віку, і вони конче будуть потрібні для відродження вітчизняної економіки. Однак, щоби вимагати від них повернення додому, українська влада має подбати про те, що може їх тут затримати.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Гліб Вишлінський назвав кілька визначальних чинників, які можуть спонукати громадян повернутися в Україну

Житло, хоча б тимчасове. Це один із найголовніших чинників. Якщо люди знатимуть, що у них буде власний дах над головою, вони зможуть повернутися.

Робота і гідна оплата праці. Владі доведеться створити умови для збільшення кількості робочих місць. І головне, щоб на цих робочих місцях люди отримували гідну зарплату. Нехай вона не буде така, як у Німеччині, адже і ціни там значно вищі. Але її має вистачає на прожиття.

Українцям, які повернуться з-за кордону, дадуть житло і високу зарплату

Можливість трудової міграції. Людині мають створити такі умови, щоб вона могла працювати періодично і в Україні, і за кордоном. Для цього повинна бути можливість вільно пересуватися між країнами. Отже влада мусить вести переговори зі своїми закордонними колегами щодо продовження статусу тимчасового захисту для українців. Не обов'язково виплачувати їм соцдопомогу за кордоном, але цей статус дасть їм можливість вільно пересуватися і влаштовуватись на сезонну роботу в Європі.

"Слід створювати умови, щоб людина могла працювати в “Буковелі” взимку, а влітку у Хорватії, коли там сезон. Для цього потрібно спрощувати податкове адміністрування, підвищувати транспортну мобільність. І вести переговори про умови перебування у статусі тимчасового захисту, бо виїзд в Україну на тривалий період призводить до втрати цього статусу. Якщо ж людина його зберігає і живе три місяці тут, три місяці там, то є шанс, що вона залишиться тут за умови зменшення рівня небезпеки", - каже експерт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Навчання дітей. Треба створювати українські школи за кордоном, щоб діти не забували української мови та навчалися рідною мовою. Тоді батьки зможуть вільно переводити дітей з-за кордону до української школи.

Нагадаємо, влада знайшла спосіб дістати біженців-чоловіків за кордоном Їх змусять повернутися в Україну.