Українцям готують різке подорожчання медикаментів: ціни на ліки підскочать упродовж одного дня

Автор: Марченко Любов

В Україні можуть різко зрости ціни на ліки. Експерти ринку кажуть, що вони можуть стрибнути буквально упродовж одного дня відразу на 15%. Але це буде не остаточне зростання, воно триватиме й надалі.

Українцям готують різке подорожчання медикаментів: ціни на ліки підскочать упродовж одного дня - today.ua

Причиною такого подорожчання медикаментів може стати заборона на маркетплейси, які розміщують пропозиції від більшості аптек. Такий проект постанови зареєстрований Держліклужбою. Як тільки Кабмін ухвалить цю постанову, так ціни на ліки відразу рвонуть вгору.

Зараз ъх стримує конкуренція. Битва цін точиться саме на цих маркетплейсах, які розміщують пропозиції від аптек із цінами на ті чи інші види медикаментів. Відповідно, багато українців використовують саму такий спосіб придбання ліків. Адже він дає змогу ретельно вивчити пропозиції та обрати саме ту аптеку, де потрібні ліки коштують найдешевше, Крім того, через ці маркетплейси покупець може забронювати ліки в тій чи іншій аптеці і потім їх викупити у зручний для себе час.

Аптекам створять умови для безконтрольного зростання цін на ліки

Постанова ж, яку зареєстровано у Кабміні, передбачає, що "розміщення пропозицій щодо продажу лікарських засобів за попереднім замовленням споживача може здійснюватися виключно на веб-сайті ліцензіата, який має право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами". Фактично тепер ціни на ліки кожна аптека розміщуватиме на своєму сайті окремо. Тобто не буде спільних платформ, на яких фармацевтичні заклади могли б конкурувати між собою.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

"Від заборони прайсагрегаторів і маркетплейсів виграють мережі, які будуть продавати ліки по таким цінам, яким захочуть… Якщо не буде маркетплейсів і прайсагрегаторів, аптекам не буде потрібно конкурувати за нас, пацієнтів, на відкритих майданчиках. Для довідки – аптеки заохочують бронювання онлайн саме знижками, середній розмір яких - 15% (буває і 20%)", – розповідає президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Українцям готують різке подорожчання медикаментів: ціни на ліки підскочать упродовж одного дня

Абсолютно згоден із ним і засновник маркетплейсу ЛІКИ.ЮА Юрій Чертков. Він переконаний, що заборона на такі платформи миттєво призведе до зростання цін на ліки приблизно на 15%.

"За моїми оцінками ціни відразу зростуть щонайменше на 15% того ж дня, коли заборонять маркетплейси, з поступовим збільшенням", – каже Чертков.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів вже написала звернення до Кабміну, а також у Держлікслужбу з проханням відмовитись від ухвалення цієї постанови. Як вирішать в уряді, наразі невідомо.

Нагадаємо, медики виявили смертельно побочку від популярного лікарського препарату.