Українці можуть змінити вид пенсії та збільшити розмір виплати

Автор: Леся Ловіцька

В Україні багато громадян, які мають право на кілька пенсій (за віком, по інвалідності, за вислугою років, у зв'язку зі втратою годувальника), і можуть обрати одну з них. Таким чином, у них є змога збільшити розмір виплати.

Українці можуть змінити вид пенсії та збільшити розмір виплати - today.ua

Про це повідомили у Пенсійному фонді.

Наприклад, пенсіонер, який вийшов на пенсію за вислугу років, після досягнення пенсійного віку змінити вид виплати. Йдеться про осіб, які працювали на певних посадах, та для яких передбачені пільгові умови виходу на заслужений відпочинок.

"Особам, яким призначено пенсію за вислугу років, під час роботи на посаді, яка дає право на цю пенсію, пенсія не виплачується", - пояснили у ПФУ. 

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

У ПФУ зазначили, що якщо українець, якому призначили пенсію за вислугу років, продовжує працювати на посаді, що дала на це право, він не отримує виплат. Право на одержання одночасно пенсії і зарплати виникає лише після досягнення пенсійного віку. Але якщо такий громадянин звільняється, він отримує свою пенсію.

Переведення з одного виду пенсії на інший проводиться з дня подання заяви. Потрібно надати документи, зокрема про заробітну плату та страховий стаж.

Якщо після призначення пенсії за вислугою років пенсіонер не працював, розрахунок виплат за віком здійснюватиметься за матеріалами пенсійної справи. Тому фактично зміниться лише вид, а не розмір пенсії.

Але якщо пенсіонер продовжував працювати, накопичував страховий стаж та сплачував податки, то можуть бути враховані і дохід, і стаж, набуті після призначення виплати за вислугу років. Таким чином, збільшаться індивідуальний коефіцієнт зарплати та коефіцієнт страхового стажу.

Українці можуть змінити вид пенсії та збільшити розмір виплати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що заяву на призначення пенсії можна подати онлайн — через сайт електронних послуг ПФУ за посиланням.

Раніше стало відомо, що з 1 червня в Україні проведуть перерахунок пенсій: стало відомо, кому додадуть 999 грн.