Українці масово відмовляються від готівки, - Нацбанк

Автор: Леся Ловіцька

13В Україні все більш актуальними стають безготівкові розрахунки. У Національному банку повідомили, що громадяни масово відмовляються від використання готівки.  

Українці масово відмовляються від готівки, - Нацбанк - today.ua

У пресслужбі НБУ проаналізували використання платіжних карток, емітованих вітчизняними банками протягом I кварталу 2024 року. Виявилося, що за цей період кількість операцій - безготівкових та з отримання готівки - в Україні та за її межами становила 1950,9 млн штук, а їхня сума – 1489,7 млрд грн. З них безготівковими виявилися 1837,6 млн операцій, загальна сума яких становила 960,9 млрд грн.

У січні - березні 2024 року частка безготівкових операцій за сумою перебувала на рівні 64,5% з платіжними картками, а за кількістю – 94,2%.

У І кварталі цього року українці найчастіше використовували банківські картки у торговельних мережах. Зафіксовано 1 323,4 млн транзакцій, загальна сума яких становила 433,2 млрд грн.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

У Міноборони висловилися щодо мобілізації українців до 25 років

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Майже десятину за кількістю (8,9%) та третину за сумою (32,9%) складали перекази з картки на картку. А сплата в Інтернеті за товари та послуги - 14,1% за кількістю та 14,6% за сумою.

Українці масово відмовляються від готівки, - Нацбанк

У НБУ уточнили, що середня сума операції у торговельній мережі становила 327 грн, переказу між картками – 1931 грн, а онлайн-оплата товарів та послуг – 541 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Серед українців все більш популярними стають токенізовані платіжні картки – такою є кожна четверта з усіх активних. Більшість операцій є безконтактними - з карткою або через гаджети.

Раніше Нацбанк повідомив, що буде із гривнею найближчим часом.