Українських біженців позбавлять грошової допомоги у Німеччині: названо причину

Автор: Леся Ловіцька

У Німеччині вирішили переглянути критерії до отримання грошової допомоги для українських біженців. Багатьом з них планують обмежити виплати.

Українських біженців позбавлять грошової допомоги у Німеччині: названо причину - today.ua

Йдеться про громадян Україні чоловічої статі. Міністр внутрішніх справ федеральної землі Баварія Йоахім Геррман заявив, що не потрібно підтримувати фінансово тих, хто фактично мав би служити у ЗСУ та захищати свою державу. Він закликав припинити підтримку вказаних осіб.

Геррмана дивує, що українці отримують значно більші виплати, ніж мігранти з інших країн.

"Найменше, що ми можемо зробити, — це не виплачувати грошову допомогу чоловікам, які фактично зобов'язані проходити військову службу на своїй батьківщині в Україні. Ми прагнемо якомога більшої підтримки України, але водночас не може бути бонусів для ухилянтів", - зазначив чиновник.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Міністр уточнив, що у Німеччині кілька тисяч чоловіків призовного віку з України, які отримують "бюргергельд". Мова йде про аналог соціальної допомоги з безробіття. Він вважає, що ці громадяни важливі для оборони України.

Член Християнсько-соціального союзу назвав неправильним те, що українці отримують кошти одразу після прибуття – на відміну від інших біженців. Українські чоловіки мають значні пільги, тому у них значно менше причин якнайшвидше працевлаштовуватися.

За заявою берлінського сенату, українці зможуть залишатися у ФРН навіть з недійсним паспортом. Як відомо, українське МЗС вирішило призупинити надання консульських послуг чоловікам за кордоном. Але у Німеччині вирішили, що це не вплине на їх статус біженців. Видача або продовження посвідок на проживання не вимагає наявності чинного паспорта. Німецька влада може ідентифікувати особу іншими способами.

Українських біженців позбавлять грошової допомоги у Німеччині: названо причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначено, що у випадку відмови українського консульства або посольства у видачі або продовженні паспорта громадянину України, земельне управління у справах іноземців Берліну зможе видати тимчасовий проїзний документ для подорожей за кордон, що замінить паспорт. В уряді вказали, що ці заходи застосовуватимуться виключно в особливих випадках, якщо буде надано переконливі докази необхідності.

Раніше стало відомо, що у Німеччині виник гострий дефіцит фахівців.