Українські інженери створили унікальний безпілотник, здатний вразити ціль за 3000 кілометрів у Сибіру

Автор: Марченко Любов

Україна створила унікальні безпілотники дальнього радіусу дії. Зокрема, в активі українських інженерів є розробка, здатна працювати в автономному режимі та вразити об'єкт, що знаходиться на відстані до 3-х тисяч кілометрів. Тобто, такий дрон здатний знищити об'єкт, що знаходиться в Сибіру.

Українські інженери створили унікальний безпілотник, здатний вразити ціль за 3000 кілометрів у Сибіру - today.ua

Про це, зокрема, повідомляє The Economist.

До розробки нових моделей безпілотників українців змусив не лише ворог, який активно застосовує на фронті як власні, так і закордонні БПЛА. Вдатись до розробки безпілотників українців також спонукали союзники, які довго зволікають із допомогою і не постачають її в потрібному обсязі й асортименті.

Через це Україна взялася за розробку власних БПЛА. Особливу увагу було приділено розробці безпілотників дальньої дії, здатних вражати цілі у глибокому російському тилу.

Популярні зараз

Працюючі пенсіонери не отримають у травні доплати за стаж: названа причина

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

"Відтоді, як президент Володимир Зеленський визначив пріоритетність цієї технології, Україна інвестувала сотні мільйонів доларів у безпілотники дальнього радіуса дії, здатні шукати і вражати віддалені цілі. Зараз їх виробляють півдюжини фірм", - пише видання.

На сьогодні вже створені моделі, здатні летіти на відстань понад 1000 кілометрів. А найбільш вдала модель здатна вразити ціль за 3000 кілометрів.

Українські інженери створили унікальний безпілотник, здатний вразити ціль за 3000 кілометрів у Сибіру

На початку повномасштабної війни Україна відверто програвала противнику в оснащенні сучасними методами озброєння. Зокрема, у ЗСУ недооцінювали ефективність безпілотників і не працювали у цьому напрямку. Однак війна стала каталізатором, який змусив українців взятися за розробку такої зброї. І вітчизняні інженери блискуче втілили поставлені завдання.

Зараз Україна вже самотужки виготовляє десятки різних модифікацій дронів. Причому серед них є не лише літальні апарати, але й надводні дрони, які вже показали свою ефективність у Чорному морі, відправивши на дно не один ворожий військовий корабель.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Україна також уже серійно випускає вітчизняні аналоги "шахедів". Крім того, успішно пройшли випробування українські аналоги "ланцетів". А зараз інженери працюють над серійним запровадженням виробництва засобів РЕБ.

Нагадаємо, у Китаї створили безпілотник, здатний змінити хід війни. Цей БПЛА, долітаючи до цілі, розділяється на кілька менших, які здатні обмінюватись інформацією між собою і водночас діяти самостійно.