Українські біженці у Польщі втрачають право на проживання після ануляції PESEL UKR: роз'яснення юриста

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці, які виїхали до Польщі, отримують номер PESEL UKR для тимчасового захисту. Громадянам, які залишають країну довше, ніж на 30, анулюють цей статус. Ситуацію роз'яснив юрист.

Українські біженці у Польщі втрачають право на проживання після ануляції PESEL UKR: роз'яснення юриста - today.ua

Молодший юрист адвокатського об'єднання "Мисечко та Партнери" Ярина Паш повідомила, що виїзд українців за межі Польщі на понад 30 днів не призводить до позбавлення тимчасового захисту, якщо їм доручають виконувати роботи або послуги за межами країни. Йдеться про певні трудові зобов'язання за кордоном, наприклад, про відрядження.

Втрата статусу PESEL UKR після виїзду з Польщі більш ніж на 30 днів відбувається незалежно від того, куди їдуть біженці – додому до України чи інших європейських країн.

Анулювання статусу тимчасового захисту у зв'язку з виїздом з Польщі більш ніж на 30 днів призводить до припинення всіх прав, які надаються українцям на підставі статусу тимчасового захисту: освітніх, економічних, соціальних, а головне – права на законне перебування у Польщі на встановлений термін. Поки що його надають до 30 червня 2024 року.

Ярина Паш уточнила, що українці після втрати PESEL UKR можуть перебувати у Польщі на підставі безвізового режиму у країнах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів. Це можливо, якщо українець не має інших підстав для проживання в Польщі – тобто не має дозволу на постійне чи тимчасове перебування в країні, не має візових документів.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

Вказано, що українські біженці мають право поновити статус PESEL UKR у місцевих органах влади. А при поверненні до Польщі прикордонникам слід назвати метою в'їзду користування захистом.

Українські біженці у Польщі втрачають право на проживання після ануляції PESEL UKR: роз'яснення юриста

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що тимчасовий захист у Польщі для українців планують продовжити до 4 березня 2025 року. Наразі відомо, що програма підтримки українців у Польщі діятиме до 30 червня 2024 року.

Раніше повідомлялося, що у Польщі заявили, що українським біженцям не вдасться комфортно жити на пільги, які надає держава.