Україна стоїть на краю економічної прірви через масову мобілізацію працівників підприємств: кого братимуть на фронт замість них

Автор: Марченко Любов

Україна опинилась на краю економічної прірви через масову мобілізацію працівників підприємств. На багатьох підприємствах утворились вакансії, які немає ким заповнити. Тому влада готує інші підходи до мобілізації. На фронт братимуть тих, хто офіційно не працює.

Україна стоїть на краю економічної прірви через масову мобілізацію працівників підприємств: кого братимуть на фронт замість них - today.ua

За словами співзасновник Центру економічного відновлення економіста Андрія Длігача, подальша мобілізація працівників підприємств може призвести до ліквідації цілих галузей економіки. Особливо йдеться про галузі, в яких превалює так звана "чоловіча" робота: гірничовидобувну галузь, сільське господарство, будівництво. З початку війни жінки вже замінили чоловіків на багатьох робочих місцях. Але є немало вакансій, які потребують елементарної фізичної сили, а також технічної підготовки, що набувається роками.

"Мобілізація більше 15 відсотків чоловіків, які підлягають призову, може призвести до економічної катастрофи в країні, бо почнеться масове закриття підприємств", - попередив Длігач.

У Центрі економічного відновлення підрахували, що максимум, який можна мобілізувати без загрози втратити економіку країни – 230 тисяч працюючих чоловіків. Перевищити цю цифру – означає поставити на грань знищення багато ключових галузей.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

"Потрібно шукати інший підхід. Через рекрутинг, через використання не стільки витрат, скільки наявного людського ресурсу, який є", - заявив економіст.

Україна стоїть на краю економічної прірви через масову мобілізацію працівників підприємств: кого братимуть на фронт замість них

Водночас у країні існує велетенський прихований мобілізаційний потенціал – чоловіки, які офіційно ніде не працюють. Їх якраз можна було б мобілізувати без втрат для економіки.

Отже ТЦК впритул займуться військовозобов'язаними чоловіками, які ніде офіційно не працюють і не навчаються. За деякими даними в Україні налічується близько 3 мільйонів чоловіків призовного віку, які "зникли з радарів". Більшість із них, звісно, десь працевлаштовані неофіційно. Але з їхніх заробітків не платяться податки, а отже, немає ніякої користі для бюджету країни і для фронту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому найближчим часом ТЦК візьмуться за тіньовиків і фрилансерів. Саме їх зараз розглядають як основний мобілізаційний потенціал. І саме їх у першу чергу відправлятимуть на фронт.

Нагадаємо, у Верховній Раді також пропонують провести мобілізацію серед молодих пенсіонерів – колишніх працівників силових відомств, які вийшли на пенсію задовго до 60 років і ще повні сил.