У Великій Британії тестують вакцину від раку шкіри (меланоми). Вчені працюють безпосередньо з пацієнтами та повідомляють, що результати дають надію.
Дослідження проводиться у Лікарні Університетського коледжу Лондона (UCLH) за фінансування Національної служби охорони здоров'я Англії. Вчені розробили мРНК-вакцину від меланоми та перейшли вже до третьої фази її тестування.
Вакцина розробляється персонально для кожного пацієнта. Для цього у нього видаляють зразок пухлини з подальшим секвенуванням ДНК та використанням штучного інтелекту. В результаті виходить індивідуальний протираковий препарат специфічної пухлини пацієнта.
Вакцина, відома як мРНК-4157 (V940), активує протипухлинну імунну відповідь, засновану на унікальних мутаціях раку пацієнта.
Популярні зараз
Мінімальну пенсію заморозять: літнім українцям порадили вирощувати овочі на городі
У 2025 році в Україні з'явиться новий Mitsubishi Outlander PHEV
Оля Полякова здивувала шанувальників несподіваною зміною іміджу
Борис Джонсон назвав політика, який міг би не допустити вторгнення РФ в Україну
"У них можуть бути деякі загальні нові антигени, але, скоріш за все, у них будуть свої власні, дуже індивідуальні нові антигени, які важливі для їхньої пухлини, і тому вона (вакцина - ред.) дійсно персоналізована", – повідомила одна з дослідників доктор Хізер Шоу.
На другій фазі дослідження добровольцям із раком шкіри крім звичайної для цієї хвороби імунотерапії препаратом Кітруда кожні три тижні (максимум дев'ять доз) прищеплювали експериментальну мРНК-вакцину.
Через три роки ймовірність смерті або рецидиву раку у пацієнтів, які отримували цю вакцину, була на 49% нижчою, ніж у тих, хто проходив стандартне лікування.
Третя фаза опиту буде глобальною. Вчені планують залучити до неї 1100 людей з меланомою по всьому світу. У Великобританії препарат отримають 60-70 пацієнтів із Лондона, Манчестера, Единбурга, Лідса та ще кількох великих міст.
Доктор Хізер Шоу вважає, що розроблений її командою метод синтезу вакцини дозволить лікувати не тільки меланому, а й усі інші види раку. Кінцева мета вчених – назавжди перемогти цю хворобу.
"Я думаю, є реальна надія, що це змінить правила гри в імунотерапії", – сказала доктор Шоу.
Раніше повідомляли, що вчені розробили інноваційний підхід до застосування цитокінів для боротьби з раком.