У світі з'явилась нова зброя, здатна змінити хід війни

Автор: Марченко Любов

У світі з'явилась нова військова технологія, здатна зробити велетенський внесок у перемогу в будь-якій війні. Йдеться про нову зброю, створену китайськими вченими, яка призначена для вдосконалення методів радіоелектронної боротьби.  

У світі з'явилась нова зброя, здатна змінити хід війни - today.ua

Про це повідомляє видання scmp.

Радіоелектронна боротьба (РЕБ) – це система протидії електронним засобам супротивника. Вона вносить перешкоди у передавання радіосигналу, чим унеможливлює зв'язок радіокерованих моделей із радарами та навігаційними засобами, які керують цими моделями. Завдяки РЕБ їх вдається збити з курсу і приборкати.

Отже, група учених із Піднебесної під керівництвом професора Ян Кая з Пекінського технологічного інституту створила систему, яка здатна відстежувати всі електромагнітні сигнали супротивника у широкому діапазоні та у режимі реального часу.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У Міноборони повідомили про зміну механізму доплат військовослужбовцям

Досі створити таку систему РЕБ нікому не вдавалося через надто великі обсяги даних, які вона має аналізувати у бойових умовах в режимі онлайн. Але тепер така зброя, а вірніше антизброя, є.

У світі з'явилась нова зброя, здатна змінити хід війни

За словами професора Ян Кая, створена ними система дуже енергоощадна, високопродуктивна і водночас має невеликі габарити. Вона здатна охопити частоти аж до гігагерцового діапазону, який використовується радіолюбителями, а також супутниками Starlink Ілона Маска. Завдяки своїй універсальності вона здатна відстежити сигнал супротивника навіть у тому випадку, якщо він раптово змінив його частоту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сьогоднішня війна, попри велике значення прямих бойових зіткнень армій супротивників, також має велику технічну складову. Експерти кажуть, що тепер війну може виграти той, хто краще технічно оснащений, у тому числі й радіокерованою зброєю, а також РЕБ. Отже зброя, створена китайськими ученими, здатна змінити хід війни, або принаймні дуже сильно на нього вплинути.

Нагадаємо, Зеленський створив в Україні окремий рід військ – Сили безпілотних систем.