У Раді пропонують розіграти серед чоловіків мобілізацію в лотерею: ті, кому випаде жереб, підуть на фронт

Автор: Марченко Любов

Мобілізація в Україні, попри ухвалення нового закону, просувається повільно. Добровольці закінчились уже давно, а решта громадян не квапляться йти на фронт. Щоби пришвидшити цей процес і зробити його невідворотним, у Верховній Раді запропонували провести лотерею. Кому випаде жереб, той і буде змушений піти на фронт.

У Раді пропонують розіграти серед чоловіків мобілізацію в лотерею: ті, кому випаде жереб, підуть на фронт - today.ua

Таку революційну ідею запропонував нардеп-"слуга" Данило Гетманцев.

Втім, така ідея не є ноу-хау від українського парламентарія. Як з'ясувалось, до такого методу відбору бранців на війну вже вдавалися в інших країнах і неодноразово.

Першими її апробували Сполучені Штати ще в 19 столітті під час громадянської війни. Втім, це, радше, можна назвати жеребкуванням, а не лотереєю. Адже лотерея передбачає виграш, а тут якраз навпаки. Так от, США провели такий розіграш "путівок на війну" у 1863 році. Але тоді від жеребкування були звільнені темношкірі і, крім того, можна було відкупитися від мобілізації, заплативши 300 доларів (на той час це були велетенські гроші).

Популярні зараз

В одній із країн ЄС вирішено дати українцям дозвіл на тривале проживання

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

Стали відомі умови мирної угоди, за якою війна в Україні могла закінчитися навесні 2022-го року, - NYT

Згодом такі жеребкування тричі проводилися в США вже у 20-му столітті: під час Першої та Другої світових війн, а також під час війни у В'єтнамі. Причому під час Першої світової війни до такого відбору новобранців вдавалися тричі. Востаннє США використовували такий набір до війська під час війни у В'єтнамі, яка була вкрай непопулярною в американському суспільстві.

У Раді пропонують розіграти серед чоловіків мобілізацію в лотерею: ті, кому випаде жереб, підуть на фронт

Усе вирішив барабан

Жеребкування проводили таким чином: у прозорий барабан засипали 366 кульок (за кількістю днів у високосному році). В кожній кульці була якась певна дата року. Зрештою випала одна кулька, і всі чоловіки, які народилися в цей день, були змушені виправитись на війну.

“Я би скористався прикладом Сполучених Штатів Америки, коли призов здійснюється за певними датами народження, які визначалися випадково — в „лотерею“. … І призивалися ті люди, які були народжені у ту дату. Безвідносно до роду професії, чи занять. Тоді це буде справедливим”, - заявив Данило Гетманцев.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, подібні лотереї також передбачені в Аргентині, Мексиці, Таїланді і Данії.

Нагадаємо, український бізнес просить президента захистити його від тотальної мобілізації.