Валютні обмеження діють в Україні як для бізнесу, так і фізичних осіб. Голова НБУ Андрій Пишний зробив заяву про їхнє пом'якшення та курс на лібералізацію.
МВФ очікує, що НБУ розробить та погодить з ним стратегію курсової гнучкості валютної лібералізації. Регулятор вже підготував її. Голова правління Національного банку України Андрій Пишний повідомив про це на конференції Європейської Бізнес Асоціації Global Outlook.
Наголошено, що в умовах невизначеності не можна назвати конкретні дати, але йде робота над створенням системних передумов, які дозволять реалізувати валютну лібералізацію у три етапи.
За словами топ-менеджера НБУ, перехід на гнучкий курс долара дозволив усунути множинність. Наразі діють два курси валюти, спред між якими скоротився майже до 2%.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Повідомляється, що другим етапом валютної лібералізації стане послаблення обслуговування старих боргів бізнесу та для торговельного фінансування. Потрібно створити передумови для полегшення роботи підприємств, але НБУ проти індивідуальних рішень. Слід враховувати обмеженість ресурсів у вигляді експортної виручки та міжнародної допомоги.
"Ми бігаємо за схемами фіктивного імпорту, які знекровлюють золотовалютні резерви. Ми розуміємо, наскільки важливо дати бізнесу більше кисню. Ми хочемо йти за стратегією лібералізації, і ми так йтимемо. Ми відновимо курс на лібералізацію, коли ризики будуть керованими", — пояснив Пишний.
Глава Нацбанк наголосив, що в умовах повномасштабної війни перехід до гнучкого курсу є мегаскладним, але потрібним проектом, аби вітчизняна економіка абсорбувала зовнішні та внутрішні впливи.
Нагадаємо, що сьогодні, 14 лютого, НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень. Грошовий знак присвятили коханню – почуттю, яке не має меж.