У Міненерго заявили про підвищення тарифу на електроенергію: “Буде диференціація“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні найближчим часом очікується підвищення тарифу на електроенергію. Вже відомо про те, що для побутових споживачів він буде диференційованим, а не єдиним, як зараз. У Міненерго заявили, що відповідне рішення має бути ухвалене до кінця місяця.

У Міненерго заявили про підвищення тарифу на електроенергію: “Буде диференціація“ - today.ua

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що зараз проводяться остаточні розрахунки щодо розміру нових тарифів на світло для населення. І кінцеве рішення ухвалять на наступному тижні.

За словами голови профільного відомства, мають враховуватися обсяги використаної електроенергії. Нагадаємо, що саме так було до минулого підвищення тарифу з 1 червня 2023 року. Як відомо, з цієї дати українці сплачують за кіловат-годину по 2,64 гривні. А до цього тариф залежав від об'єму використання. Якщо сім'ї потрібно було до 250 кВт-год на місяць, вона сплачувала по 1,44 грн, а якщо більше – по 1,68 грн.  

"Я не думаю, що буде просто один тариф змінено на інший – буде диференціація залежно від обсягів споживання електроенергії", - повідомив Галущенко.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

За словами чиновника, Кабінет Міністрів проводить розрахунки додаткових надходжень від підвищення тарифів до бюджету. Також слід провести фінансове збалансування енергоринку, тому що чинні тарифи не покривають собівартість виробництва світла.

Також вказано, що нові розцінки повинні бути посильними для громадян. Їх планують зробити мінімальними в складних умовах, в яких опинилася держава. Потрібно забезпечити справедливий підхід. Міністр наголосив, всі українці добре знають, як дискомфортно залишатися без електроенергії.

Наразі тариф на електроенергію не покриває навіть собівартості її виробництва. Енергоатому та Укргідроенерго доводиться виплачувати різницю між ринковою ціною 1 кВт-год та тарифами для побутових споживачів.

У Міненерго заявили про підвищення тарифу на електроенергію: “Буде диференціація“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в результаті кількох масованих ударів російські окупанти знищили кілька великих ТЕЦ та ТЕС. З ладу було виведено Дніпровську ГЕС. Як підвищення тарифу дасть можливість залучити додаткові кошти на ремонт та відновлення вітчизняних енергооб'єктів.

Раніше повідомлялося, що Україна знайшла спосіб зменшити дефіцит електроенергії.