У Мін'юсті поділились новими подробицями щодо мобілізації засуджених

Автор: Марченко Любов

Найбільше, що непокоїть громадян у мобілізації засуджених – вільний доступ до зброї людей, які відбувають покарання за кримінальною статтею. Дехто припускає, що людина з кримінальним минулим може застосувати зброю проти своїх товаришів. Однак така небезпека буде мінімізована. Засуджені служитимуть в окремих підрозділах, і зброю їм не дадуть.

У Мін'юсті поділились новими подробицями щодо мобілізації засуджених - today.ua

Такими деталями, що стосуються мобілізації засуджених, поділився в ефірі телемарафону міністр юстиції Денис Малюська.

За словами очільника Мін'юсту, законом передбачені певні запобіжники стосовно мобілізації засуджених та їхньої служби. По-перше, для засуджених це буде суто добровільною справою, тобто вони служитимуть на контрактній основі. Щоправда, без виплати зарплати. По-друге, із кримінальних злочинців будуть створені окремі військові підрозділи, щоб мінімізувати контакти звичайних військовослужбовців із кримінальними елементами.

"Це не тільки добровільна, тобто контрактна форма служби, але і створення окремих підрозділів, там де будуть служити ті, хто був звільнений з місць позбавлення волі. Щоб не було різного підходу, щоб хтось, раптом вийшовши з в'язниці не опинився в "ужгородському котлі", не виконуючи свій військовий обов'язок", - зауважив міністр.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Крім того, зовсім не обов'язково давати їм вогнепальну зброю. Адже в армії є немало роботи, яка не потребує безпосереднього застосування зброї, але без якої ніяк не обійтися. Йдеться, наприклад, про будівництво фортифікаційних споруджень, інфраструктури, зрештою, копання окопів, без яких не обходиться навіть сучасна війна.

У Мін'юсті поділились новими подробицями щодо мобілізації засуджених

"Сучасна армія - це не лише стрільба з автомата. Це багато фізичної роботи, яка не потребує використання зброї 24/7. Я думаю, що такі підрозділи можуть виконувати роботи по побудові інфраструктури, інженерних споруд, захисних споруд. Наші військові багато копають, я думаю, що тут наші "вихованці" можуть дати фору багатьом військовим", - зауважив Малюська.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тут виходить майже як прогнозував очільник українського МЗС Дмитро Кулеба, чиї вислови сучасники розбирають на цитати. Мовляв, якщо не буде зброї, то українці воюватимуть з лопатами. Схоже на те, що навіть і за наявності зброї, для мобілізованих засуджених основною їхньою зброєю буде лопата.

Нагадаємо, не всі засуджені підлягатимуть мобілізації. Зокрема, не матимуть права на військову службу та дострокове звільнення громадяни, які скоїли злочини проти основ національної безпеки. Крім того, не підлягатимуть призову також ті, хто засуджений за особливо тяжкі злочини на кшталт зумисного убивства та зґвалтування.