У Києві виникла “енергетична аномалія“: стало відомо, коли покращиться ситуація зі світлом

Автор: Леся Ловіцька

У Києві відключення світла відбуваються набагато частіше, ніж у решті регіонів. Причому тривалість обмежень електропостачання втричі більша, ніж в інших областях. Стало відомо, чим це зумовлено, та коли ситуація покращиться. 

У Києві виникла “енергетична аномалія“: стало відомо, коли покращиться ситуація зі світлом  - today.ua

Тривалість відключень електрики в українській столиці залежить від критичної інфраструктури, яка зосереджена там. Саме вона відбирає ліміти у столичних жителів.

Директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко пояснив, що зараз на плановому ремонті перебувають два атомні блоки, а у поточній ситуації це вже "дуже багато".

Експерт назвав проблеми з відключенням світла у Києві "енергетичною аномалією". Він наголосив, що тривалість обмежень електропостачання у серці Україні у 2-3 рази більша, ніж у середньому по Україні.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Зазначено, що затверджена у Міненерго методика не враховує величезну критичну інфраструктуру, що розташована у столиці та працює не лише на киян, а на всю Україну. А ліміти відбирає саме у них.

Таким чином, відключення по Україні тривають по 2 години, а жителі Києва перебувають без світла по 8-10 годин.

За словами Омельченка, так ситуація не є нормальною. Він ініціював перед депутатами зміну до цієї методики, вже вийшла урядова постанова. Початок її дії очікується за кілька тижнів – з 24 червня.  Методика відключень має змінитися. Очікується, що нерівномірність відключень буде врегульована.

"Дискримінація киян в цих умовах дуже неправильна", - наголосив аналітик.

У Києві виникла “енергетична аномалія“: стало відомо, коли покращиться ситуація зі світлом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Покращення ситуації у столиці прогнозується завдяки імпорту електроенергії, ремонту атомних блоків та будівництва нових об'єктів генерації. А погіршення можливе уже у липні  - через спеку та масове використання кондиціонерів.

Нагадаємо, що українців попередили про можливу відсутність опалення взимку: громадянам порадили тимчасово переїжджати у село та шукати там будинки та дрова, якими можна зігрітися.