ТЦК більше не потрібні: рекрутери повідомили про ажіотажний попит серед чоловіків на бойові вакансії у ЗСУ

Автор: Марченко Любов

Схоже, що незабаром ТЦК можуть залишитися не при справах. Їх повністю, і до того ж більш успішно, замінять рекрутингові агентства. Уже зараз рекрутери відзначають у себе ажіотажний попит серед військовозобов'язаних на бойові вакансії в ЗСУ.

ТЦК більше не потрібні: рекрутери повідомили про ажіотажний попит серед чоловіків на бойові вакансії у ЗСУ - today.ua

Про це повідомило рекрутингове агентство Lobby X.

Як відомо, ця агенція однією з перших в Україні запустила спільно з Міноборони проєкт із рекрутингу в ЗСУ. Проєкт почав працювати ще в листопаді минулого року. Таким чином, за півроку у ректрутерів уже накопичилася статистика, що дає змогу робити аналітичні висновки.

За словами керівниці військового департаменту рекрутингової агенції Lobby X Ольги Бандрівської, сьогодні на одну бойову вакансію в ЗСУ претендують у середньому 20 осіб із тих, хто звертається до них із питань працевлаштування в армії. Та все ж, набагато більше людей претендують на роботу у тилових підрозділах ЗСУ.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

Шпигуни показали новий Kia Sportage для України

"У середньому на одну тилову посаду претендують 45 осіб, а на бойову - 20. Але не всі з тих, що відгукуються на бойову посаду, підходять за станом здоров'я, через відсутність навичок тощо", - поділилася Бандрівська.

За словами однієї з топ-менеджерів Lobby X, на сьогодні ЗСУ найбільше потребує таких фахівців:

  • піхотинців,
  • кулеметників,
  • розвідників,
  • водіїв,
  • медиків,
  • операторів безпілотників,
  • інженерів,
  • зв'язківців,
  • механіків,
  • електриків.

ТЦК більше не потрібні: рекрутери повідомили про ажіотажний попит серед чоловіків на бойові вакансії у ЗСУ

Але набагато більше клієнтів агентства хотіли б служити на тилових посадах: фінансистами, діловодами та іншими штабними працівниками.

Чоловікові можуть відмовити в зарахуванні на обрану ним вакансію в ЗСУ

Однак, незважаючи на перекіс уподобань у бік штабних вакансій, по 20 претендентів на одне бойове місце - це також дуже непогано.

Щоправда, тут є пара важливих моментів, які можуть завадити клієнтам рекрутингової агенції потрапити на обрану вакансію. По-перше, як каже Ольга Бандрівська, не всі рекрути підходять за станом здоров'я для тієї бойової служби, яку вони собі обрали.

А по-друге, ТЦК нерідко ігнорують рекомендаційні листи з військових підрозділів, з якими до них приходять військовозобов'язані. У підсумку їх можуть відправити служити в зовсім інший підрозділ. І звичайно, через такі випадки, у людей падає і мотивація, і довіра до рекрутингових служб.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, згідно з даними Міноборони, станом на травень серед новобранців 2024 року співвідношення добровольців і мобілізованих громадян становило 1 до 3. Утім, у Міноборони не уточнюють, чи можна вважати добровольцями громадян, які підписали повістку після того, як їх "з усіма почестями" привезли на бусі співробітники ТЦК.

Нагадаємо, названо єдину умову, за якої чоловік може відмовитись від отриманні повістки