Тариф на електроенергію влітку може зрости до 4,8 грн, - Рябцев

Автор: Леся Ловіцька

Руйнування об'єктів інфраструктури та дефіцит у держбюджеті призвели до того, що в Україні найближчим часом може подорожчати електроенергія. Уряд розглядає  підвищення тарифу для населення. Стало відомо, що кіловат-година може вже влітку коштувати 4,8 грн.

Тариф на електроенергію влітку може зрости до 4,8 грн, - Рябцев  - today.ua

За словами експерта з енергетичних питань Геннадія Рябцева, поки невідомо, коли саме підвищать вартість електрики для побутових споживачів. Це може статися як з 1 червня, так і у липні. Рівень подорожчання залежатиме від того, чи у тариф, крім собівартості світла, буде враховано відновлення об'єктів критичної інфраструктури.

Якщо врахують лише собівартість виробництва електричної енергії, то подорожчання складе від 3,5 до 4 грн за кВт-год. Проте у цей тариф не входять витрати на нове обладнання на заміну пошкодженого.

Рябцев зазначив: якщо у новий тариф врахують усі витрати генеруючих компаній та операторів систем, кіловат-година буде значно дорожчою.  

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

"Ціна може навіть до 4,80 грн за кіловат-годину зрости", - пояснив аналітик.

Таким чином діапазон нового тарифу на електроенергію складатиме від 3,5 до 4,8 грн. Це залежить від рішення Кабміну, жде проведуть розрахунки й зроблять висновки.

Тариф на електроенергію влітку може зрости до 4,8 грн, - Рябцев

Нагадаємо, що наразі побутові споживачі сплачують за світло за єдиним тарифом 2,64 грн/кВт/год. Він діє з 1 червня минулого року. Якщо встановити двозонний або тризонний лічильник, вартість знизиться на 50% або 60%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко повідомив, що українці сплачують за світло у 2,5 раза менше, ніж мали б згідно розцінок на ринку.

Також повідомлялося, як українці відносяться до майбутнього підвищення тарифу на електроенергію.