Стали відомі особливості мобілізації засуджених: залишать тільки право воювати

Автор: Марченко Любов

Мобілізація засуджених громадян матиме певні особливості порівняно з призовом на військову службу людей, які не мали кримінальної судимості. Перш за все, мобілізовані в'язні воюватимуть не за гроші. Їм також будуть недоступні інші права, які мають звичайні  військовослужбовці ЗСУ.

Стали відомі особливості мобілізації засуджених: залишать тільки право воювати - today.ua

Хто із засуджених та на яких умовах може поповнити вже найближчим часом ЗСУ, розповіла народна депутатка України Олена Шуляк.

Новим законом про мобілізацію, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, передбачена мобілізація засуджених громадян. Умови їхньої мобілізації, які містяться в законі, суттєво відрізняються від того, що було записано у початковій версії законопроекту.

Так, у першій версії був передбачений призов усіх засуджених, окрім тих, які отримали кримінальну статтю за злочини проти основ національної безпеки. Проте згодом депутати врахували позицію Генштабу та Міноборони і вирішили відмовити в мобілізації ще деяким категоріям кримінальних злочинців. Зокрема, до війська не братимуть убивць і ґвалтівників.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

"Засуджені, які скоїли умисне вбивство, сексуальне насильство, злочини, пов’язані зі зґвалтуванням, не мають права призиватися”, – пояснила Олена Шуляк.

Крім того, перш ніж отримати добро на мобілізацію, засуджені проходитимуть психологічний відбір. І лише після цього їх можуть відправити для проходження ВЛК.

Стали відомі особливості мобілізації засуджених: залишать тільки право воювати

Як і де служитимуть мобілізовані злочинці

По-перше, командир, який матиме справу з таким контингентом військовослужбовців, обов'язково має дати письмову згоду, що він готовий взяти таку людину для проходження служби у підпорядкованій йому військовій частині.

Крім того, має відбутися суд, який розгляне питання щодо дострокового звільнення засудженого, щоб із ними можна було підписати контракт.

Служитимуть засуджені в окремих спеціалізованих військових підрозділах. Фактично такі підрозділи існуватимуть відокремлено, і їх не будуть об'єднувати із військовими частинами.

Для них також не передбачена виплата зарплати, як для решти військовослужбовців. І в них не буде щорічної відпустки. Тобто вони не матимуть тих прав, які мають звичайні громадяни. Щоправда, у випадку захворювання або поранення їм не відмовлять у медичній допомозі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

“Усі ці люди стають на окремий облік, за ними відбувається окремий нагляд у межах адміністративного нагляду”, – пояснила депутатка.

Нагадаємо, з'явилось важливе уточнення щодо так званої “автомобільної мобілізації". Вилучення автотранспорту не зачепить звичайних власників машин.

Головне