Стало відомо, чим ЗСУ збивають російські літаки: зброя, яка може змінити хід війни

Автор: Марченко Любов

Росія стрімко втрачає свою перевагу у повітряному просторі. Стала відома зброя, яка допомагає ЗСУ останнім часом "приземляти" один за одним російські літаки. Це – системи ППО Patriot, які торік надала нам Німеччина.

Стало відомо, чим ЗСУ збивають російські літаки: зброя, яка може змінити хід війни - today.ua

Про це розповідається в сюжеті ТСН.

Власне, дві батареї ППО Patriot були передані Україні для трохи інших цілей – забезпечення оборони міст і важливих стратегічних об'єктів від ракетних атак. До травня 2023 року, поки в нас їх не було, Росія мала безумовну перевагу у повітрі. Її військові літаки практично безкарно виконували свої місії, а ракети роями летіли на голови багатостраждальних українців. Втім, якщо маже всі види ракет ще збивалися тими ППО, що бути у нас, то сумнозвісні російські "Кинджали" залишались практично невразливими.

Але з появою Patriot почалася ера активної "демілітаризації" "Кинджалів". А незабаром у Patriot виявили ще одну, вельми корисну, "побочку": вони влучно збивають російські літаки.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

Справжній чорний день для російської авіації видався у травні 2023. Тоді ЗСУ за п'ять хвилин назавжди приземлили відразу п'ять повітряних бортів ворога: літаки Су-34 та Су-35, а також 3 гелікоптери Мі-8.

Стало відомо, чим ЗСУ збивають російські літаки: зброя, яка може змінити хід війни

Згодом було ще немало збитих повітряних суден. А найбільшою здобиччю української ППО став російський розвідувальний літак А-50, який був збитий над Азовським морем. І буквально останніми днями, вже у лютому, Patriot перетворив на гору оплавленого брухту ще два російські літаки. А загалом, за менше ніж рік використання, ці батареї ППО знищили 18 повітряних суден ворога.

Росіяни вже переповідають страшні легенди про нашу ППО

Кажуть, що крім двох переданих Україні батарей ППО, є ще й третя - Patriot-блукач. Начебто він може швидко переміщатись із однієї точки України в іншу, з'являючись там, де його чекають найменше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, чи є така система насправді, чи це лише легенда, видумана спантеличеними російськими льотчиками, широкому загалу невідомо. Про це може знати лише українське командування. Але воно відмовчується, і не заважає ворогові складати легенди про нашу ППО. Тим більше, що в цих легендах є велика доля правди, і вони регулярно обростають реальними подробицями.

Нагадаємо, у ЗСУ навали зброю, якою знищують 90% техніки окупантів.