США заборонить Україні використовувати американські гроші на пенсії: виплати під загрозою

Автор: Леся Ловіцька

Сенат США погодив надання Україні фінансової допомоги за умови, що американські гроші не використовуватимуть на пенсії нашим співвітчизникам. Стало відомо, що соціальні виплати під загрозою.

США заборонить Україні використовувати американські гроші на пенсії: виплати під загрозою - today.ua

Аналітики вважають, що обмеження США не вплине на зобов'язання перед українським народом. Уряд у будь-якому випадку виконуватиме їх, навіть за умов дефіциту держбюджету та відсутності допомоги партнерів.

Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа запевнила, що пенсії – це захищена стаття видатків, а тому гроші на них у будь-якому разі знайдуть. Економічний експерт Данило Монін погодився з народною депутаткою.

"Виплата частини пенсій йде зі сплати внутрішнього ЄСВ – єдиного соціального внеску. Решта пенсійних платежів відносяться до захищених статей бюджету та гроші на пенсії перерозподілятимуться з інших видатків", - пояснив фахівець.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

Колега Моніна Олександр Охріменко також запевнив, що пенсійні виплати не припиняться, але вимога вплине на всіх українців, не лише на пенсіонерів.

Гроші з траншу США не підуть на сплату пенсій, але послужать забезпеченням випуску нових гривень, які спрямують на виплату пенсій, якщо державі не вистачить готівки. Проведуть свого роду "обмін" як звичайна угода купівлі-продажу долара в обмінному пункті або на валютній біржі.

США заборонить Україні використовувати американські гроші на пенсії: виплати під загрозою

Якщо ж НБУ просто друкуватиме гривні, національна валюта знецінюватиметься, обмінний курс – падатиме, що призведе до інфляції та підвищення цін. Такий сценарій може реалізуватись, якщо фінансову допомогу нам перестануть надавати й інші країни.

США заборонить Україні використовувати американські гроші на пенсії: виплати під загрозою

За словами Охріменка, Україна вміє запас міцності за наявності міжнародних та золотовалютних резервів. Однак вони швидко закінчуватимуться за відсутності фінансової допомоги з Євросоюзу та США. Аналітик вважає, що сильної інфляції навіть за емісії гривні вдасться уникнути за рахунок резервів до квітня 2024 року. А потім ситуація може різко погіршитися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Вже з ІІ кварталу можна буде говорити про реальні проблеми з виплатами пенсій та зарплат у бюджетних сферах, а також зростання інфляції", - цитує експерта "Телеграф".

Нагадаємо про березневу індексацію, в рамках якої пенсії підвищать більшість українців. Стало відомо, хто може розраховувати на збільшення на 900 гривень.