США після перевірки надали бригаді “Азов“ доступ до своєї зброї

Автор: Корнєєв Ігор

Держдепартамент США повідомив, що Білий дім зняв заперечення проти використання бригадою "Азов" зброї, що постачається з Америки. Зміна політики у Вашингтоні відбулася після перевірки підрозділу, який провело американське зовнішньополітичне відомство.

США після перевірки надали бригаді “Азов“ доступ до своєї зброї - today.ua

За законом Ліхі, зброя США не постачається тим бойовим підрозділам, які викриті у порушенні прав людини. Цю законодавчу норму названо ім'ям колишнього американського сенатора Патріка Ліхи.

Ще у 2014 році після своєї агресії щодо українських Криму та Донбасу Росія звинувачувала "Азов" у різних злочинах. Американці запровадили заборону використання своєї зброї тоді ще батальйоном "Азов" і протягом 10 років наші воїни не мали доступу до західної зброї.

"Після ретельної перевірки 12-та українська бригада спеціального призначення "Азов" пройшла перевірку Ліхі, що проводиться Держдепартаментом США", - йдеться у заяві Держдепу.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

На це вже відреагувало керівництво бригади "Азов", яке з 2014 року воює із російськими окупантами. Там зазначили, що підрозділ провів довгу і ретельну роботу для розвінчання тих міфів, що складала про нього російська пропаганда.

"Отримання західної зброї та підготовки від США не тільки підвищать боєздатність "Азову", але, що найголовніше, сприятимуть збереженню життів та здоров'я особового складу бригади. Це нова сторінка в історії нашого підрозділу. "Азов" стає ще потужнішим, ще професійнішим та ще небезпечнішим для окупантів", – йдеться у повідомленні бригади "Азов".

США після перевірки надали бригаді “Азов“ доступ до своєї зброї

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також в "Азові" подякували всім, чиї дипломатичні та кулуарні зусилля дозволили отримати бригаді доступ до американської військової допомоги.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що Україна просить західних партнерів підготувати більше пілотів F-16.