Військовим частинам дозволятимуть використовувати наркотики у бойових умовах. Вони зможуть застосовувати наркотичні та психотропні речовини, а також прекурсори в догоспітальній допомозі пораненим.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
У повідомленні, зокрема, йдеться, що створено робочу групу із представників Міноборони і Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Ця група вже працює над дозволами та правилами використання наркотичних засобів у війську, зокрема, в бойових умовах.
Міноборони і Держлікслужба вже підписали Меморандум про партнерство та співпрацю. З боку Держлікслужби його підписав голова Роман Ісаєнко. А від Міноборони розписалася в Меморандумі заступниця Міністра оборони Наталія Калмикова.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Навіть більше, вже видано першу ліцензію військовим, яка дасть їм змогу застосовувати препарати, що чинять наркотичний і психотропний вплив, у бойових умовах.
"Минулого тижня видано першу ліцензію на роботу в бойових умовах із наркотичними засобами та прекурсорами. Ця ліцензія дозволяє регульовано отримувати необхідні лікарські засоби для надання медичної допомоги пораненим військовослужбовцям на догоспітальному етапі", - повідомила Наталія Калмикова.
Природно, що такі засоби видаватимуться військовим частинам дозовано, а їхнє використання контролюватиметься. Таким чином, їх використовуватимуть лише як болезаспокійливий засіб у разі поранень, а не перед битвами, як "наркомівські 100 грам".
Як відомо, нещодавно президент Володимир Зеленський підписав раніше ухвалений Верховною Радою закон про легалізацію медичного канабісу в Україні. Це, зокрема, допоможе онкохворим, які отримують паліативне лікування.
Нагадаємо, водіїв, які мають втомлений вигляд, поліцейські іноді приймають на наркозалежних. Однак у суді роз'яснили, що втомлений вигляд - не привід підозрювати людину у вживанні заборонених препаратів.