Влада розглядає два варіанти бронювання від мобілізації фахівців на підприємствах

Автор: Марченко Любов

Останнім часом точаться активні розмови навколо так званої "фінансової броні" від мобілізації. Деякі представники влади абсолютно заперечують таку можливість. Однак плату за бронювання від мобілізації усе ж, ймовірно, запровадять. Наразі влада розглядає два варіанти оплати.

Влада розглядає два варіанти бронювання від мобілізації фахівців на підприємствах - today.ua

Про можливі варіанти платного бронювання повідомляє "Українська правда".

Зокрема, в Офісі президента схиляються до того варіанту, що плата за бронь має увійти в податки на зарплату працівників. Називають також мінімальну суму податку на зарплату, яка має щомісяця надходити від заброньованого - близько 18 тисяч гривень. При цьому в ОП вважають, що мінімальна зарплата, з якої можна взяти такий податок, має становити 30-35 тисяч гривень на місяць.

Водночас у групі, яку очолює голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, пропонують альтернативний варіант.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Влада розглядає два варіанти бронювання від мобілізації фахівців на підприємствах

Згідно з цим варіантом, податки на зарплату пропонують не підвищувати. Однак за кожного заброньованого підприємець платитиме додаткову суму - щось на кшталт військового збору. Тобто, із зарплати заброньованих йтимуть звичайні податкові відрахування. Але разом із тим ще йтиме щомісяця по 20 тисяч військового збору за кожного працівника.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому інші депутати, серед яких, зокрема, голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев, вважають, що плату за бронь від мобілізації в жодному разі вводити не можна, бо це буде величезною соціальною несправедливістю.

Нагадаємо, у Мінцифрі розповіли, чи можлива бронь від мобілізації для ФОПів.