В Україні з'явились у продажу “капсули життя“: від чого вони рятують і скільки коштують

Автор: Марченко Любов

В Україні з'явились у продажу так звані "капсули життя". Це металеві бокси, які можна встановлювати всередині приміщень - житлових чи офісних. І в них можна ховатися під час обстрілів. Кажуть, що така капсула значно підвищує шанси на виживання під час ракетного обстрілу, проте стовідсоткової гарантії не дає.

В Україні з'явились у продажу “капсули життя“: від чого вони рятують і скільки коштують - today.ua

Про те, як влаштовано це інженерне творіння, і скільки доведеться заплатити за право вижити, розповів OBOZ.UA.

Як влаштована "капсула життя"

Автор цієї конструкції - киянин Сергій Захрін. Зрозуміло, що чоловікові довелося взятися за конструювання такого виробу не від хорошого життя. Капсула являє собою металевий короб, у якому можуть розміститися кілька людей. Габарити і вага виробу залежать від передбачуваної кількості людей. Притулок для трьох матиме габарити 2х2x1 метри, а на шістьох - 2х2x1,4 метри. Вага короба, відповідно, становитиме 750 кг та 850 кг.

Природно, що таку махину підняти на поверхи складно або практично неможливо у зібраному вигляді. Тому в приміщення, де її встановлюватимуть, її заносять частинами. І вже безпосередньо в ньому збирають.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

Українцям готують економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію: що це означає

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

За задумом конструктора, капсула не стоїть окремо, а розташовується поруч із несучою стіною будівлі та до неї кріпиться. Тоді конструкція буде максимально міцною і зможе витримати великі навантаження. Конструктор каже, що в такому положенні вона витримає 40-тонне навантаження.

В Україні з'явились у продажу “капсули життя“: від чого вони рятують і скільки коштують

При цьому сам же Захрін підкреслює, що його капсула не врятує від прямого попадання ракети. Зате від осколків вона може врятувати.

Така капсула - не альтернатива сховищу, а просто більший шанс на виживання

Так, інженер-конструктор Дмитро Макогон каже, що безпеку під час обстрілу можуть гарантувати сталеві стінки завтовшки щонайменше 9 см, або бетонне перекриття завтовшки від 33 см.

"Саме від руйнування, вторинної дії, капсула б захистила. Але саме від первинного, від вибухової хвилі, яка зруйнувала метр бетону - ні. Вона з такою ж легкістю зруйнує таку капсулу з тонкими листами металу. Її можна назвати деякою альтернативою правилу "двох стін". Так, від осколків вибитого скла, думаю, вона чудово захистить, але не від осколків ракет", - зазначає Макогон.

Скільки коштує "капсула життя"?

Конструктор каже, що її собівартість на початку поточного року становила 53 тис. грн. А продають їх за ціною від 70 тисяч.

В Україні з'явились у продажу “капсули життя“: від чого вони рятують і скільки коштують

При цьому Захрін радить покупцям такої капсули виконати всередині "оздоблювальні роботи" самим. Зокрема, він рекомендує:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • додатково обшити укриття всередині мінеральною ватою і негорючим гіпсокартоном на випадок пожежі;
  • розмістити всередині укриття кисневі балони та вогнегасник.

І найголовніше: не забути покласти в укриття набір інструментів, щоб за потреби капсулу можна було розкрити зсередини та вибратися звідти.

Нагадаємо, під Києвом чоловік сам побудував укриття від ракет окупантів.