У Раді розповіли про мобілізацію українців віком до 25 років

Автор: Марченко Любов

Абсолютного "протипоказання" від мобілізації для українців, яким немає 25 років, не існує. Якщо громадянин має статус військовозобов'язаного, то його можуть мобілізувати і до цього віку.

У Раді розповіли про мобілізацію українців віком до 25 років - today.ua

Про це розповів в ефірі одного з телеканалів народний депутат України Роман Костенко.

Є різниця між призовниками та військовозобов'язаними, розповів депутат. Призовники - це люди, в яких ще немає досвіду військової служби. І в такому разі вони не підлягають мобілізації до визначеного законом віку, тобто до 25 років.

Українці, які пройшли військову підготовку до 25-ти, можуть бути мобілізовані

Військовозобов'язаними вважаються всі громадяни, які пройшли військовий вишкіл і склали присягу на вірність Україні. Таким чином, якщо людина пройшла строкову службу в армії або здобула освіту у виші на військовій кафедрі, то вона вже вважається військовозобов'язаною. І в такому разі не важливо, є їй уже 25, чи ще немає - її можуть мобілізувати.

Популярні зараз

Зеленський назвав умову, за якої піде з посади президента України

Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо ударів по Росії британськими ракетами

Нова пошта та Sense Bank тимчасово не працюють: названа причина

У Міноборони висловилися щодо мобілізації українців до 25 років

"Наприклад, якщо ти відслужив строкову службу і тобі був 21 рік на момент 2022 року, а через три дні розпочалася мобілізація, то ти вже військовозобов'язаний, незважаючи на те, що тобі 21 рік. Ти вже проходив строкову службу. Тому, ще раз повторю, що призовників не беруть до 25 років, це протизаконно, а ті, хто набув статусу військовозобов'язаного, то їх цілком законно призивають, закон це дозволяє", - розтлумачив нардеп.

У Раді розповіли про мобілізацію українців віком до 25 років

Костенко також навів приклад із курсантами військових училищ, які закінчують навчання, як правило, у 21 або 22 роки. Однак ніхто не чекає, коли їм виповниться 25, щоб мобілізувати їх. Вони підлягають призову та відправленню в зону бойових дій одразу після закінчення військового навчального закладу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще одна категорія - це військовозобов'язані громадяни, які до 25 років отримали військовий квиток із відміткою, що вони не придатні до військової служби у мирний час. Однак у воєнний час усе змінилося. І багато хто з обмежено придатних тепер став придатними. Тому їх також цілком можуть мобілізувати ще до 25 років.

Нагадаємо, українська влада намагається домовитися з країнами ЄС про видачу чоловіків-ухилянтів, які незаконно проникли з України на територію Євросоюзу.